Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówSą już dodatkowe miejsca na szczepienia przeciw grypie dla seniorów

Są już dodatkowe miejsca na szczepienia przeciw grypie dla seniorów

Już od 06 października możliwa jest rejestracja na dodatkowe szczepienia przeciw grypie dla osób powyżej 65. roku życia. W ramach nowych umów podpisanych przez miasto będzie dostępnych 3300 szczepień. Szczepienia te skierowane są do seniorów wszystkich dzielnic Krakowa.

Jest to kontynuacja Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków”. Zainteresowanie tymi szczepieniami jest cały czas bardzo duże, do tej pory mieszkańcy zarezerwowali 3514 szczepień w ramach programu ogólnomiejskiego oraz 852 miejsca w ramach programu dzielnicowego.

Podobnie jak dotychczas, jeżeli podczas rejestracji nie będzie możliwe ustalenie terminu szczepienia, realizator szczepień po otrzymaniu szczepionek będzie kontaktować się z zapisanym pacjentem, aby ustalić termin.

Szczepionki przeciw grypie najlepiej przyjmować w okresie październik–listopad, gdyż obejmują swoim działaniem także okres wiosenny.

Wykaz nowych punktów szczepień wraz z numerami telefonów [PDF]

Informację na temat wykazu realizatorów wykonujących szczepienia przeciw grypie po 65. roku życia, można także uzyskać pod numerem Krakowskiego Całodobowego Telefonu Informacji Medycznej i Covidowej 12 661 22 40.

Apel do seniorów 75+

W związku z rozporządzeniem resortu zdrowia w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 oraz zmianami na liście leków refundowanych, dotyczących refundacji szczepień przeciw grypie dla seniorów tj. osób urodzonych nie później niż w 1946 r., Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK apeluje, aby seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, rozważyli możliwość skorzystania z rządowego programu szczepień, a z programu miejskiego szczepień przeciwko grypie w pierwszej kolejności korzystały osoby, które ukończyły 65 do 75 lat, które nie są objęte rządową akcją szczepień.

Więcej informacji na temat tej akcji oraz mapa miejsc, gdzie można wykonać szczepienie, znajduje się na stronie internetowej pacjent.gov.pl.

Źródło: KrakówPL

Witaj szkoło! Witaj
Koncepcja rozbudowy
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.