Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówWzmocniona komunikacja miejska na Juwenalia i Noc Muzeów

Wzmocniona komunikacja miejska na Juwenalia i Noc Muzeów

Od nocy z wtorku na środę (z 15 na 16 maja) do nocy z niedzieli na poniedziałek (z 20 na 21 maja) w związku z przewidywanym wzmożonym zapotrzebowaniem na transport zbiorowy podczas Juwenaliów i Nocy Muzeów zostaną wprowadzone wzmocnienia oferty komunikacji miejskiej.

Oto one:

 • linie 62, 64 i 69 – będą kursować we wszystkie noce w wyżej wymienionym okresie. W noce z 15 na 16 maja i z 16 na 17 maja będą kursować według rozkładów na noc z czwartku na piątek, natomiast w noce z 17 na 18 maja i z 20 na 21 maja według rozkładów na noc z piątku na sobotę. Do obsługi linii będzie kierowany tabor o maksymalnej pojemności;
 • linie 601 i 611 – będą kursować według specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością co 30 minut (łącznie co 15 minut). W związku z wysoką częstotliwością kursowania linie nie będą uczestniczyć w „zlotach” na przystanku „Dworzec Główny”;
 • linia 612 – będzie kursować według rozkładu jazdy jak w noc z piątku na sobotę;
 • linia 618 – dodatkowa linia nocna kursująca na trasie: Cracovia Stadion – Kałuży, Focha (powrót: Krasińskiego, Dunin-Wąsowicza, Kałuży), Mickiewicza, Słowackiego, Długa, Basztowa, Pawia, al. 29 Listopada, Wileńska, Czerwonego Prądnika, Brogi, Miechowity, Młyńska, Rondo Młyńskie, Bora-Komorowskiego, gen. Andersa, Dąbrowskiej, Medweckiego – Czyżyny Dworzec.
  Linia będzie kursować z częstotliwością co 60 minut (naprzemiennie z linią 608);
 • linia 620 – dodatkowa linia nocna kursująca na trasie: Krowodrza Górka – Krowoderskich Zuchów, Łokietka, Makowskiego, Stachiewicza, Wrocławska, aleja Kijowska, Królewska, Podchorążych, Piastowska, Nawojki, Czarnowiejska, aleja Mickiewicza, aleja Krasińskiego, Konopnickiej, Kamieńskiego, Puszkarska, Sławka, Trybuny Ludów, Łużycka, Witosa, Halszki, Stojałowskiego – Os. Kurdwanów.
  Linia będzie kursować z częstotliwością co 30 minut. Przystanek „Miasteczko Studenckie AGH” w kierunku Krowodrzy Górki będzie funkcjonował dwa razy (na ul. Nawojki oraz na ul. Piastowskiej);
 • linia 621 – będzie kursować z częstotliwością analogiczną jak linia 64 danej nocy;
 • linie 662, 664 i 669 – w związku z kursowaniem linii tramwajowych będą zawieszone;
 • pozostałe linie autobusowe nocne kursować będą bez zmian, według rozkładów jazdy na daną noc. Do obsługi wszystkich linii (za wyjątkiem linii 612, 637, 642, 643, 902, 903, 915, 917 i 937) będzie kierowany tabor wielkopojemny.

Ponadto, w nocy z 18 na 19 maja w Krakowie odbywać się będzie kolejna edycja Nocy Muzeów. Zgodnie z coroczną tradycją zostaną uruchomione specjalne, okolicznościowe linie obsługiwane taborem zabytkowym, kursujące na następujących trasach:

 • linia tramwajowa 60 – Plac Centralny im. R. Reagana – al. Jana Pawła II – Mogilska – Lubicz – Westerplatte – Starowiślna – Dajwór – Dajwór – Na Zjeździe – Limanowskiego – Krakowska – Św. Gertrudy – Dominikańska – Franciszkańska – Piłsudskiego – al. 3 Maja – Cichy Kącik – al. 3 Maja – Piłsudskiego – Podwale – Basztowa – Lubicz – Mogilska – al. Jana Pawła II – Plac Centralny im. R. Reagana.
  Linia kursować będzie z częstotliwością co 60 minut w godzinach 19:00 – 2:30. W rozkładzie jazdy zostanie uwzględnione odpowiednie wydłużenie postojów na przystanku „Dworzec Główny” w celu umożliwienia przesiadek z innych linii nocnych;
 • linia autobusowa 600 – Muzeum Armii Krajowej – Wita Stwosza – al. 29 Listopada – Pawia – Warszawska (powrót: Pawia – tunel św. Rafała Kalinowskiego) – Basztowa – Lubicz – al. Powstania Warszawskiego – Kotlarska – Klimeckiego – Powstańców Wielkopolskich – Podgórze SKA.
  Linia kursować będzie z częstotliwością co 60 minut w godzinach 19:00 – 2:30. W rozkładzie jazdy zostanie uwzględnione odpowiednie wydłużenie postojów na przystanku „Dworzec Główny” w kierunku Muzeum Armii Krajowej w godzinach 0:00, 1:00, 2:00 w celu umożliwienia przesiadek z innych linii nocnych.

Pojazdy linii specjalnych będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach na ich trasie.

Opłata za przejazd liniami specjalnymi według obowiązującej taryfy.

Uwaga! W tym roku nie będzie możliwości darmowych przejazdów komunikacją miejską na podstawie okolicznościowych żetonów uprawniających do wstępu do placówek uczestniczących w Nocy Muzeów. Będzie obowiązywało posiadanie ważnego biletu na przejazd.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. Paweł Krawczyk / krakow.pl

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Wymiana polsko-niemi
Nakręć film ekolog
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ