Strona głównaAktualnościOgólneIV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

Baw się z nami na IV Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie

Znajdźmy receptę na pogodną jesień życia i udowodnijmy, że wiek nie jest przeszkodą w realizowaniu własnych pasji. 15 września 2017 r. Kraków zostanie opanowany przez seniorów podczas IV Ogólnopolskich Senioraliów. Spotkajmy się razem na jednej z największych i najważniejszych imprez seniorskich w Polsce.

Plakat IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

Plakat IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie są organizowane przez Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora już po raz czwarty. To doskonała okazja dla wszystkich seniorów, aby skorzystać z pakietu bezpłatnych badań i serii wykładów, bliżej się poznać i zintegrować, a także wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami – czeka na Was m.in. wycieczka do Toskanii! Wydarzenie rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Mariackim. Następnym, najbardziej kolorowym punktem programu będzie przemarsz prawie 900 seniorów ulicami Krakowa z Rynku Głównego do Kina Kijów. Korowód to szansa na prezentację stowarzyszeń, uniwersytetów, organizacji zrzeszających seniorów i wszystkich, którzy zechcą dołączyć do parady. Zachęcamy do przygotowania pomysłowych przebrań, kapeluszy, transparentów i okrzyków, które przykują uwagę przechodniów.

Na wszystkich uczestników w Kinie Kijów czekać będzie program bezpłatnych badań i wykładów z zakresu zdrowia, ekonomii, prawa, bezpieczeństwa oraz aktywizacji społecznej w lokalnych środowiskach. Seniorzy dowiedzą się m.in. jaka jest najlepsza recepta na starzenie się, w jaki sposób bezpiecznie zażywać leki, dbać o słuch, zwiększyć bezpieczeństwo oraz mądrze uprawiać sport po 60-ce. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić swój stan zdrowia, korzystając z przygotowanych badań przesiewowych i profilaktycznych, wzroku słuchowych oraz spirometrii. Na każdą z Pań czekać będzie strefa urody, gdzie specjaliści zdradzą tajniki makijażu i wizażu.

Stowarzyszenie MANKO zadbało również o część rozrywkową – na scenie pojawi się Zespół Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, który zainauguruje wydarzenie oraz Zespół „Prasłowianki”, które będą stanowiły wstęp do uroczystej Gali Wręczenia nagród ambasadorom Głosu Seniora. Wydarzenie uświetni Pokaz Mody Pań wyróżnionych w organizowanym przez nas konkursie Stylowa Seniorka. Zwieńczeniem wydarzenia będzie międzypokoleniowa potańcówka integracyjna z Ambasadorką Głosu Seniora Wirginia Szmyt DJ-Wiką.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, Prezydenta Miasta Krakowa, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa, integracji i wspólnego budowania pozytywnego wizerunku seniorów w Polsce. Aby wziąć udział wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres [email protected] lub potwierdzić swoją obecność telefonicznie (12) 429 37 28.

Źródło: informacja prasowa Stowarzyszenia MANKO
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.