Strona głównaAktualnościOgólnePetycja mieszkańców za przywróceniem linii 155

Petycja mieszkańców za przywróceniem linii 155

Z olbrzymim zaskoczeniem i zażenowaniem przyjęliśmy niezrozumiałą dla nas decyzję o likwidacji z dniem 4.03.2017 autobusowej linii 155. Linia ta była jedyną bezprzesiadkową alternatywą podróży komunikacją miejską dla blisko 100 dzieci mieszkających w Swoszowicach, a uczących się w  Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 17 przy ulicy Fredry w Krakowie z przystankiem usytuowanym tuż przy szkole.

Szkoła ta cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów SP 43 (ul. Myślenicka) jako miejsce kontynuowania drogi edukacyjnej, blisko 50% uczniów Gimnazjum 81 to mieszkańcy Swoszowic. W związku z tym liczyliśmy raczej na wzmocnienie tej linii nowymi kursami, ewentualnie zamianę taboru na większe autobusy, przynajmniej w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, kiedy autobusy były bardzo przepełnione oraz dostosowanie rozkładu jazdy do planu lekcji obowiązującego w szkole!

Żałujemy, że Państwa decyzja nie była poprzedzona konsultacjami z Dyrekcją ZSO 17, dziwimy jednocześnie, że jako rekompensatę proponuje się uczniom wzmocnienie linii 104 (notabene, cieszącej się raczej mizernym zainteresowaniem Krakowian) kursującą z Łagiewnik do Sanktuarium, a wiec na trasie, której punkty docelowe można pokonać 15-minutowym spacerkiem korzystając z pięknych, nowych kładek dla pieszych przy stacji kolejowej Kraków-Sanktuarium. Linia owa w żaden sposób nie poprawia komunikacji ze Swoszowicami!

Petycja w sprawie przywrócenia linii 155

Petycja w sprawie przywrócenia linii 155

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Wycinka w lasach tyl
Wszystkie Kolory Św

[email protected]

Redaktor Naczelny i Wydawca Swoszowickego Portalu Informacyjnego, Dziennikarz, Specjalista ds. komunikacji w Sweco Polska oraz mama małej, energicznej dziewczynki. Jest absolwentką Wydziału Filologi Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie (spec. Komunikacja społeczna) oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera (kier. Marketing w sieci). Przez blisko 10 lat współpracowała prasą lokalną m.in. z krakowskim miesięcznikiem "Wiadomości". Jednocześnie, jako freelancer, tworzyła treści na strony internetowe dla przedsiębiorców, obsługiwała ich strony internetowe oraz profile w sieciach społecznościowych. Obecnie od początku działalności prowadzi SPI oraz pracuje na etat w jednej z największych w Polsce i w Europie firm inżynieryjno-projektowych. Fascynują ją odmienne kultury, odkrywanie nowych smaków oraz fotografia.

Oceń Ten Artykuł:
13 komentarzy
 • Katarzyna Jałocha / 10 marca 2017

  Nową linią 184/484 jeździ się fajnie, ale tylko rano i tylko dwa przystanki, później trzeba czekać na przepełnione 133. Jadąc o godzinie 6.20 trzeba czekać na połączenie do Łagiewnik 15 minut! Nie mówiąc o powrotach ….. dziś na Rondzie Matecznym czekałam na autobus ponad 15 minut a wysiadłam w Swoszowicach z opóźnieniem 23 minutowym….. 155 czasami też się spóźniał, ale tylko kilka minut 😉 Nie prościej dać dwa autobusy linii155 (mogą być nawet małe), niech jeżdżą co pół godziny i wożą dzieci do szkoły a przy okazji nas do pracy?

  • Marcelina Rapacz / 10 marca 2017

   Dokładnie miałam dziś tak samo po 16 🙁 Trochę zmarzłam, ale dotrwałam do przyjazdu 484. 😛 Jedni cieszą się, że dzięki 184 ominą Borek, a reszta została na niego skazana. Od września będę mieć zajęcia na Campusie UJ i 184 w ogóle mi się nie przyda… Skoczyć prosto do Łagiewnik było fajnie, w dodatku można stamtąd jechać tramwajem w każdą stronę.

 • Katarzyna Jałocha / 10 marca 2017

  Do kiedy można podpisywać petycję?

  • Marzena Zdeb / 10 marca 2017

   Myśle ze jeszcze kilka, dni potem będę próbowała wysłać do ZIKIT-u i Prezydenta Krakowa ,pisma są dwa i należy oba podpisać bo nie możemy kserować ? jeżeli będzie brakować miejsca na petycjach podrzucę nowe kopie ?

  • Katarzyna Jałocha / 10 marca 2017

   a może w Pizza Chacie można by też zostawić takie pismo – za zgodą właściciela oczywiście? Dużo osób z bloków korzystało ze 155..

  • Marzena Zdeb / 11 marca 2017

   Spróbuję ?

  • Marzena Zdeb / 11 marca 2017

   Ale najważniejsze jest by jak najwiecej osób o tym wiedziało ?

  • Katarzyna Jałocha / 11 marca 2017

   możemy w poniedziałek roznieść kartki z informacją do klatek 🙂

  • Marzena Zdeb / 13 marca 2017

   Pismo zostawione w pizza chata ?proszę podpisywać , wiem ze to tylko w imieniu uczniów , ale wysyłając je napisze ze inni mieszkańcy również się podpisywali, ?

  • Katarzyna Jałocha / 13 marca 2017

   podpisałam 🙂 może mogłaby Pani umieścić posta w grupie, że jest taka możliwość 🙂

 • Dominik Kościelny / 11 marca 2017

  Trzeba mieć świadomość, że komunikacja zbiorowa nie zapewnia indywidualnego dowozu każdego pasażera do zaplanowanego przez niego celu podróży. Wybierana trasa autobusu ma obsłużyć maksymalny strumień podróżnych, na czym mogą tracić poszczególne osoby. Wydaje się, że powinniśmy dać szansę obecnemu rozwiązaniu (zwłaszcza że walczono o niego długo) i ewentualną dyskusję nad zmainami przeprowadzić za rok.

 • Arek Grochal / 11 marca 2017

  a może by tak petycję o 179/479 do Swoszowic jeszcze napisać?

 • Dorota Matuszko / 11 marca 2017

  Wiele osób, pracowników i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego jadąc ze Swoszowic na kampus UJ na Ruczaju przesiadało się w Łagiewnkach. Po zlikwidowaniu linii 155 nie mamy takiej możliwości, co bardzo wydłuża czas dojazdu na kampus. Jestem zdecydowanie za przywróceniem linii 155, lub wydłużeniem trasy 135. Autobus 155 jeździł rzadko, ale przynajmniej regularnie. Oczywiście nie oznacza to, że nie cieszę się z autobusu 484. O sukcesie możnaby mówić, gdyby pozostało 155 i dodano 484, w obecnej sytuacji jest tylko „coś za coś”, a chyba nie o to chodziło.

ZOSTAW KOMENTARZ