Strona głównaAktualnościPodsumowanie 6 Akcji Krwiodawstwa w Opatkowicach

Podsumowanie 6 Akcji Krwiodawstwa w Opatkowicach

Podsumowanie 6 akcji krwiodawstwa

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się oddać krew w Opatkowicach 29 maja 2022! Zarejestrowanych zostało 24 dawców, 17 oddało krew, z czego 1 osoba zrobiła to po raz pierwszy. W sumie w akcji krwiodawstwa oddano 7 650 ml krwi, co jest wielkim sukcesem. Kolejna akcja krwiodawstwa w Opatkowicach odbędzie się 31 lipca 2022 roku. 

Dziękujemy księdzu proboszczowi Adamowi Garlaczowi parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Opatkowicach za zgodę na zorganizowanie akcji.

Wydarzenie było objęte patronatem honorowym przez Iwonę Gibas Członka Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Łukasza Kmitę Wojewodę Małopolski. Patronat Medialny nad wydarzeniem objął Swoszowicki Portal Informacyjny.

Lokalne firmy chciały podziękować dawcom krwi za dar krwi, przekazując vouchery: Nowa Krakowska Spiżarnia oraz Kobido droga do piękna.

Podsumowując. Krew jest pilnie potrzebna i to każdej grupy, dlatego akcje takie chcemy organizować cyklicznie. Zachęcamy jak najwięcej osób do oddawania krwi nie tylko na naszych akcjach, ale również w punktach: Oddziały Terenowe RCKiK w Krakowie.

Organizatorem akcji jest KLUB HDK PCK Opatkowice – Kraków

fot. Paweł Dudzik

Sukcesy Poli Galas z
1 Akcja Krwiodawstwa

[email protected]

Pracuje w jednej z największych korporacji w Europie, w dziale Logistyki. Od 2014 roku mieszka w Opatkowicach, społecznik, wieloletni krwiodawca, odznaczony medalem "Zasłużony dla Zdrowia Narodu", założyciel i Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża Opatkowice - Kraków. W wolnym czasie udziela się charytatywnie organizując pomoc m.in. dla chorych dzieci, najuboższych rodzin dzieci niepełnosprawnych i Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Prywatnie szczęśliwy ojciec i mąż.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ