Strona głównaAktualnościPodziękowania mieszkańców z ul. Babiego Lata

Podziękowania mieszkańców z ul. Babiego Lata

Babiego Lata po remoncie

Kiedy niemożliwe staje się możliwe…

Mieszkańcy ul. Babiego Lata otrzymali na Święta miły prezent – poprawę fatalnego stanu nawierzchni drogi, którą niemal nie dało się już przejechać. 

W związku z tym dziękują Dyrektorowi ZIKiT-u w Krakowie Marcinowi Korusiewiczowi, Radnemu Dzielnicy X Dominikowi Galasowi, a także Radnemu Miasta Krakowa Józefowi Jałosze za poparcie remontu tejże ulicy. Podziękowania należą się również drogowcom za wyrównanie nawierzchni oraz załatanie istniejących w niej dziur.

Niestety ze względu na nieuregulowany status prawny ul. Babiego Lata – część należy do Miasta, a część do mieszkańców – nie można obecnie przeprowadzić poważniejszego remontu nawierzchni ani wybudować kanalizacji opadowej. Miasto jest w trakcie wykupu działek, jednak w księgach wieczystych figurują nieznani właściciele lub osoby, które od wielu lat nie żyją. Dotarcie do spadkobierców stanowi obecnie największą przeszkodę w gruntownej modernizacji drogi.

Ul. Babiego Lata prze remontem

Ul. Babiego Lata przed remontem

ul. Babiego Lata przed remontem

ul. Babiego Lata przed remontem

ul. Babiego Lata po remoncie

ul. Babiego Lata po remoncie

ul. Babiego Lata po remoncie

ul. Babiego Lata po remoncie

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Kiermasz Bożonarodz
Życzenia świątecz

[email protected]

Redaktor Naczelny i Wydawca Swoszowickego Portalu Informacyjnego, Dziennikarz, Specjalista ds. komunikacji w Sweco Polska oraz mama małej, energicznej dziewczynki. Jest absolwentką Wydziału Filologi Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie (spec. Komunikacja społeczna) oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera (kier. Marketing w sieci). Przez blisko 10 lat współpracowała prasą lokalną m.in. z krakowskim miesięcznikiem "Wiadomości". Jednocześnie, jako freelancer, tworzyła treści na strony internetowe dla przedsiębiorców, obsługiwała ich strony internetowe oraz profile w sieciach społecznościowych. Obecnie od początku działalności prowadzi SPI oraz pracuje na etat w jednej z największych w Polsce i w Europie firm inżynieryjno-projektowych. Fascynują ją odmienne kultury, odkrywanie nowych smaków oraz fotografia.

Oceń Ten Artykuł:
1KOMENTARZ
  • Kinga Kicińska / 21 grudnia 2016

    Bardzo dobrze, niech nie zapominają o tej dzielnicy Krakowa, a jakby tak jeszcze wyremontowali ul. Kajzera, to by była bajka 😀

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.