Strona głównaAktualnościSportBieg Swoszowicki4. Bieg Swoszowicki już w niedzielę!

4. Bieg Swoszowicki już w niedzielę!

Trasa Biegu Swoszowickiego

W najbliższą niedzielę odbędzie się nasz Bieg Swoszowicki, w ramach którego rozegrane zostaną biegi na dystansach: 10 km (Bieg Główny), 5 km i 1,6 km. Zorganizowane zostaną również biegi dla dzieci. Poniżej INFORMATOR z zebranymi najważniejszymi informacjami. 

TRASA BIEGU

Trasa biegów na 5 km i 1,6 km wieść będzie parkowymi alejkami oraz ulicami Piłkarską i Moszyńskiego. Dystans biegu wynoszący 5 km należy pokonać poprzez przebiegnięcie 3 okrążeń, natomiast dystans Rodzinnej Mili będzie równy jednemu okrążeniu. Trasę należy pokonać maksymalnie w czasie 40 minut.

Dystans 10 km poprowadzony będzie w 90% drogą asfaltową. Punkt z wodą znajduje się na ok. 5 km. Limit ukończenia biegu to 1 godzina i 20 minut.

BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów mieścić się będzie obok Uzdrowiska Swoszowice (ul. Kąpielowa 70). Godziny otwarcia:

28.05.2016 r. (sobota): 16:00-20:00;
29.02.2016 r. (niedziela): od 12:00;

do 13:30 – odbiór pakietów i zapisy – 5 km i 1,6 km;
do 14:30 – odbiór pakietów i zapisy – biegi dla dzieci i nowe zapisy na 10 km;
do 15:30 – odbiór pakietów – dystans 10 km.

W Biurze Zawodów będą wydawane pakiety startowe, udzielane wszystkie informacje dot. biegu oraz podpisywane oświadczenia m.in. dot. przetwarzania danych osobowych, o zdolności wzięcia udziału w zawodach i możliwym wykorzystaniu wizerunku w materiałach promocyjnych imprezy.

PAKIET STARTOWY

W ramach opłaty startowej każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy, na który składają się:

  • numer startowy i agrafki,
  • koszulka (wyłącznie dla uczestników biegu na 10 km. Organizator nie gwarantuje otrzymania koszulki w żądanym rozmiarze w dniu zawodów, stąd zaleca się odbiór koszulek w sobotę),
  • materiały informacyjne i promocyjne.

Osoby, które dokonają opłaty w Biurze Zawodów nie mają gwarancji otrzymania pełnego pakietu startowego.

ODBIÓR PAKIETU STARTOWEGO

Aby odebrać pakiet startowy należy mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Osoby, które wpłacały opłatę startową, a nie mają nadanego nr startowego proszone są o zabranie ze sobą dowodu wpłaty i podejście do stanowiska NIEOPŁACENI.

Osoby które zapisały się elektronicznie, a nie uiściły opłaty startowej, proszone są o podejście do stanowiska KASA, uiszczenie opłaty, a następnie podejście do stanowiska NIEOPŁACENI.

Organizator dopuszcza sytuację odbioru pakietu startowego w imieniu innej osoby na podstawie podpisanego przez zawodnika oświadczenia oraz upoważnienia wraz z kserokopią dowodu osobistego osoby upoważniającej. Wzór takiego oświadczenia znajduje się na ostatniej stronie Regulaminu biegu.

NOWE ZAPISY

Istnieje możliwość zapisania się w Biurze Zawodów. Zapisy w niedzielę będą prowadzone do godziny 14:30. Osoby chcące się zapisać prosimy o podejście najpierw do KASY, a następnie do stanowiska NOWE ZAPISY.

Limit dodatkowych zapisów to 120 osób.

ŚWIADCZENIA ORGANIZATORA

Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma okolicznościowy, odlewany medal. Na mecie na zawodników będzie czekać woda oraz herbata. Każdy zawodnik otrzyma posiłek po biegu na podstawie numeru startowego – będzie to makaron z musem truskawkowym. Na trasie oraz na mecie biegów organizator zapewnia opiekę medyczną. Punkty medyczne będą znajdowały się: w rejonie startu, mety oraz na trasie biegu.

DEPOZYT

Depozyt będzie znajdował się przy Uzdrowisku Swoszowice, przy ul. Kąpielowej 70 w Krakowie. Depozyt będzie przyjmował rzeczy osobiste zawodników zapakowane do worków (worki na odzież będą do pobrania w depozycie). Depozyt będzie czynny w dniu 29.05.2016 r.od godz. 13:00 do godz. 18:30. Wydawanie worków z depozytu będzie odbywało się za okazaniem numeru startowego.

Zgubienie numeru startowego przez zawodnika zwalnia Organizatora od odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę.

Organizator nie odpowiada za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie oraz za rzeczy uczestników pozostawione poza depozytem.

POMIAR CZASU

Pomiar czasu i ustalenie kolejności będzie dokonywane systemem elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik otrzyma CHIP, który musi być umieszczony na obuwiu. Jego właściwe zamocowanie jest warunkiem wystartowania w biegu i sklasyfikowania w wynikach. Pomiar będzie dokonywany na podstawie mat pomiarowych umieszczony na starcie/mecie. By wykluczyć pomyłki, zawodnicy wbiegający na metę będą nagrywani.

Warunkiem sklasyfikowania jest przebiegnięcie po zatwierdzonej trasie i ukończenie biegu przed limitem. Po ukończeniu biegu CHIPY będą zbierane w strefie startu/mety. Klasyfikacja według czasu netto. Oznacza to, że czas będzie mierzony od momentu przekroczenia maty startu do mety. Zalecamy zatem nie przepychać się na starcie oraz ustawić się wg swoich umiejętności, aby na trasie panowały dobre warunki do sportowej rywalizacji.

TOALETY

Toalety będą zlokalizowane w strefie startu i mety.

PARKINGI

Zalecamy parkowanie samochodów na polanie przy skrzyżowaniu ulic Kąpielowa – Moszyńskiego oraz przy ul. Borowinowej.

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Dojeżdżając na bieg za pomocą komunikacji miejskiej najlepiej wysiąść na jednym z przystanków „Zdrojowa”. Najlepiej dojechać liniami 145, 214, 215, 225, 265, które odjeżdżają z Borku Fałęckiego (do Borku dojeżdżają tramwaje m.in. 8, 19, 22).

W celu dobrania komfortowej trasy dojazdy zalecamy korzystanie z serwisu: http://krakow.jakdojade.pl

PUNKT ODŻYWCZY

Punkt z wodą będzie się znajdował na 5 km w Biegu Głównym. Woda będzie również na mecie. Dla biegów na dystansach mniejszych woda będzie znajdować się na mecie.

BIEGI DLA DZIECI

Biegi dla dzieci odbędą się w niedzielę od godz. 15.05. Miejsce startu będzie na Polanie obok Uzdrowiska Swoszowice.

  • 15:05 – start 50 m – dzieci urodzone w roku 2011 bądź później,
  • 15:10 – start 100 m – dzieci urodzone w roku 2009-2010,
  • 15:15 – start 200 m – dzieci urodzone w roku 2007-2008,
  • 15:20 – start 300 m – dzieci urodzone w roku 2005-2006,
  • 15:25 – start 400 m – dzieci urodzone w roku 2003-2004,

Istnieje możliwość zapisania pociechy w Biurze Zawodów. Opłata startowa wynosi 5 zł.
Limit miejsc: 80 osób.

ATRAKCJE DLA DZIECI

W niedzielę od 12.30 będzie możliwość zabawy na zjeżdżalni dla dzieci. W kasie Biura Zawodów będzie możliwość zakupienia biletu na 15 minut za 2 zł.

CEREMONIA DEKORACJI

Gala nagrodzenia zwycięzców rozpocznie się o ok. godz. 17:30 się przy Uzdrowisku Swoszowice (Kąpielowa 70).

KLASYFIKACJE I NAGRODY

W biegu na 5 km oraz 1,6 km nagrody przewidziane są dla pierwszej trójki OPEN wśród kobiet i mężczyzn. Na biegu 10 km nagrodzona zostanie pierwsza trójka OPEN kobiet i mężczyzn oraz pierwsze trójki w kategoriach wiekowych (K18, K30, K40, K50, K60, M18, M30, M40, M50 i M60). Dekoracja będzie się odbywać w kolejności.

W biegach dla dzieci przewidziane są dyplomy dla najlepszej trójki dziewczynek i chłopców na każdym dystansie.

WYNIKI BIEGU

Oficjalne wyniki biegu zostaną opublikowane na stronie: http://www.pomiar-czasu.pl/zawody.php?nr=z160527 (pomiaru czasu dokonuje firma Ostrowski).

RELACJE Z BIEGU

4. Bieg Swoszowicki będzie można śledzić w Internecie na portalu społecznościowym Facebook na stronie: www.facebook.com/itmbw oraz www.facebook.com/BiegSwoszowicki.

W celu licznej dokumentacji filmowej i zdjęciowej na bieg zaproszono liczne media. Będą z nami m.in. blogerzy: Keep Dreams Close, Biegmaggedon, oraz firma Rikodi i Warsztat Inżynierii Dźwięku i Obrazu.

PROŚBY ORGANIZATORÓW

Serdecznie prosimy prosimy o wzięcie udziału w biegu w koszulkach przygotowanych w pakietach startowych. Bardzo prosimy o wcześniejszy odbiór pakietów startowych. Bardzo chcemy uniknąć sytuacji odbioru pakietów na ostatnią chwilę.

UTRUDNIENIA W RUCHU

Informujemy, że w związku z zaplanowaną imprezą w godzinach: 14:00-14:40 dojdzie do nadzorowanego przez Policję i służby porządkowe organizatora wyłączenia z ruchu ulic: Moszyńskiego i Piłkarskiej oraz 16:00 – 17:20 dojdzie do wyłączenia z ruchu ulic Chałubińskiego (od wysokości ul. Szybisko w stronę Lusiny), Brzegi, Stroma, Zdrojowa i Moszyńskiego.

Przepraszamy wszystkich mieszkańców posesji położonych na trasie biegów oraz okolicznych mieszkańców za ewentualne niedogodności i utrudnienia.

ZAŚWIADCZENIA LEKARSKIE

Organizator nie wymaga specjalnych zaświadczeń lekarskich. Wszyscy uczestnicy przed biegiem podpisują oświadczenia o stanie zdrowia. Zachęcamy natomiast wszystkich uczestników biegu do regularnego badania swojego organizmu i wykonania badań przed startem w biegu.

PYTANIA

Wszystkie ewentualne pytania co do biegu należy kierować na [email protected]. Przed napisaniem do nas wiadomości bardzo prosimy o DOKŁADNE zaznajomienie się z treścią Regulaminu i powyższego Informatora.

ALE PO CO TO WSZYSTKO?

Zależy nam przede wszystkim na umożliwieniu Wam spędzania rodzinnie i aktywnie weekendu w wyjątkowej atmosferze. Jesteśmy bardzo otwarci na Wasze wszystkie pomysły i sugestie dotyczące przebiegu naszej imprezy. Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać naszą imprezę!

Dobrej zabawy!

Źródło: ITMBW Kraków
Procesja Bożego Cia
Krakus – Prądnicz
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ