6. Bieg Swoszowicki za nami!

Drodzy biegacze!

Serdecznie dziękujemy, że byliście z nami podczas 6 edycji Biegu Swoszowickiego! Ponad tysiąc miłośników biegania wyruszyło malowniczymi zakątkami Dzielnicy X Swoszowice. Dzięki Wam Dzielnica X Swoszowice  po raz kolejny stała się najbardziej rozbieganym miejscem w Małopolsce.

Rekord frekwencji

Tegoroczną edycję Biegu Swoszowickiego ukończyło ponad 1 000 osób. W tym bieg główny (10 km) ukończyły 654 osoby, Swoszowicką piątkę (5 km) ukończyły 152 osoby, Rodzinną milę (1,6 km) 79 osób, a biegi dla dzieci 184 osoby. Całość zwieńczyła obszerna ceremonia dekoracji zwycięzców. Wręczone zostały liczne nagrody otrzymane od wielu Sponsorów, puchary i upominki za zwycięstwa w poszczególnych biegach jak i w kategoriach wiekowych. Nagrodzone zostały także najszybsze rodziny, a także pierwsza mieszkanka i pierwszy mieszkaniec dzielnicy. Nie zabrakło także konkursu z nagrodami.

Wyniki

W biegu głównym wśród Pań z czasem 42 minuty i 17 sekund zwyciężyła Justyna Woźniak, będąca członkinią i zarazem trenerką organizującego bieg Stowarzyszenia biegaczy I Ty Możesz Być Wielki. Drugie miejsce podium z czasem 42 minuty i 24 sekundy, uzupełniła kolejna klubowiczka ITMBW – Anna Francuz. Natomiast na 3. miejscu podium, z czasem 42 minuty i 44 sek. uplasowała się Karolina Piątek. Wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Stachowicz, który pokonał trasę biegu w 35 minut i 7 sekund. Pół minuty za nim na 2. miejscu uplasował się Łukasz Marmol, a ostatni stopień podium uzupełnił z czasem 36 minut i 17 sekund Kamil Wojnicki.

Wyniki biegu

Biegać każdy może

Pobiegli wszyscy. Zarówno maluchy jak i najbardziej doświadczeni życiowo. Zarówno początkujący jak i Ci, którzy nie wyobrażają sobie życia bez sportu. Wszystkich połączyła walka z palącym żarem z nieba. Batalia ze swoszowickimi pagórkami i ze swoimi słabościami. Na szczęście upał łagodziły kurtyny wodne zorganizowane przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Świątnik Górnych, Ochojna i Włosani oraz liczne punkty z wodą. Pomogły też otrzymane w pakietach startowe przewiewne bezrękawniki. Do walki zachęcali także mieszkańcy, którzy licznie wyszli na ulice, by dopingować swoich sąsiadów i przyjaciół. Natomiast na mecie czekała orzeźwiająca lemoniada, lody, owoce i upragniony medal. Nie zabrakło wielu atrakcji dla najmłodszych. Zacięta walka dzieci w biegach od 50m do 400 m przyciągnęła rzesze kibiców, w tym całe rodziny. Jednak dzieciom wciąż nie było mało. Zjeżdżalnie nie miały ani chwili wytchnienia, a animatorzy mieli pełne ręce roboty. Nie obyło się bez ukochanego przez dzieci malowania twarzy.

Rodzinna Mila – fot. M. Gałązka 5 km – fot. M. Gałązka 10 km – fot. M Gałązka

Dziękujemy

To wszystko przyciąga co roku tysiące osób. Przyciąga na tyle, że nawet upalna pogoda nie przeszkodziła w pobiciu kolejnego rekordu frekwencji, który robi wrażenie. Nie było tego wszystkiego bez wsparcia naszych Patronów, Partnerów i Sponsorów.


Patroni honorowi

Bieg Swoszowicki zorganizowany został pod Honorowym Patronatem: Piotra Ćwika – Wojewody Małopolskiego, Jacka Krupy – Marszałka Województwa Małopolskiego, prof. Jacka Majchrowskiego – Prezydenta Miasta Krakowa oraz Bogusława Kośmidera – Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, który chętnie wziął udział we wręczeniu wielu wspaniałych nagród.

Wojewoda Małopolski

Marszałek Województwa Małopolskiego

Prezydent Miasta Krakowa

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa


Partnerzy

Partnerami biegu byli: Rada Dzielnicy X Swoszowice oraz goszcząca imprezę OSS Opatkowianka, które podczas ceremonii dekoracji zwycięzców reprezentował Pan Jan Mikuła będący Wiceprzewodniczącym Rady Dzielnicy X Swoszowice i prezesem Opatkowianki.

Gmina Miejska Kraków Urząd Miasta Krakowa

Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa

Logo OSS Opatkowianki

OSS Opatkowianka


Dziękujemy naszemu Sponsorowi głównemu:

Instal Kraków S.A.


Dziękujemy naszym Sponsorom:

Sport Konsulting

Sklep Biegacza

CDPE

Nibi Sport

Body Chief

Park Wodny

Dotfizjo

Runspiration

Pizzeria Winchester

Krukam

Under Armour

Kraul Szkoła Pływania

Squash4You

Crazy Sówka

Krowarzywa

MG Shohlari

Sklep Animatora

Klub Bilardowy Diament

Gym Space

Szkoła Sztuk Walki Kung Fu Lung

Almedico

Logotyp Anikino

Anikino

Zielarnia Lawenda

FitPark


Dziękujemy służbom zaangażowanym w zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom biegu: Wydział Ruchu Drogowego – Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach​ i Miejska Policki w Krakowie, Liberandum Ratownictwo Medyczne​​, OSP KSRG Świątniki Górne​, OSP Ochojno i Ochotniczej Straży Pożarnej we Włosani.


Dziękujemy naszemu Partnerowi medialnemu:

Swoszowicki Portal Informacyjny


Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli, by dopingować biegaczy. Przy tym przepraszamy mieszkańców za występujące utrudnienia. Dziękujemy także wszystkim niewymienionym, którzy włożyli w to przedsięwzięcie tak wiele pracy i serca.

Przy okazji już dziś zapraszamy na nasze kolejne imprezy: Biegiem na Zakrzówek 3! Zapraszamy także na cotygodniowe biegi I Ty Możesz Biegać Wieczorem (co czwartek o godz. 20 na Bulwarach Wiślanych) oraz co miesięczne zawody Blue League​ (najbliższe 16 czerwca)! PS Kolejna edycja Swoszowickiego 26 maja 2019 r. DZIĘKUJEMY!

Rafał Oświęcimka​
Dyrektor biegu

 


Wyniki biegu   Wydarzenie na Fb  Strona na Fb


Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków


Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego Małopolska​

Coraz bliżej utrzym
Prace przy ul. Takli
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ