Coraz bliżej utrzymania…

Piłka / WLKS Krakus

Mecz w sobotę 26 maja przybliżył nas do utrzymania w A klasie. Przeciwnikiem drużyny Krakusa był nasz sąsiad z tabeli – zespół Dragona Szczyglice.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod znakiem walki w środku pola – mnożyły się niecelne podania, tempo również nie było zabójcze. Obie drużyny odnotowały jedynie po jednej dobrej sytuacji na strzelenie bramki. I tyle w zasadzie można było powiedzieć o pierwszych 45 minutach.

Liczyliśmy, że w drugiej odsłonie Krakus zmobilizuje się, by strzelić bramkę, po której powinno być łatwiej. I tak też się stało – w 61 minucie po składnej akcji Konrad Moskała zdobył upragnionego gola. Krakus poszedł za ciosem i w 64 minucie po kolejnym ataku Konrada Moskałę uprzedził obrońca Dragona, który wepchnął piłkę do własnej bramki. Mając dwie bramki przewagi, Krakus zaczął grać dużo składniej i 5 minut później doczekaliśmy się kolejnego gola – tym razem w wykonaniu Krzysztofa Kręzołka. Krakus zaczął całkowicie kontrolować spotkanie – w 86 minucie dzieła dokonał Przemek Gądek strzelając bramkę na 4:0. Tym samy Krakus zdecydowanie oddalił się od grupy spadkowej i widma spadku z A klasy. Oby tak dalej.