Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny Kraków12 stycznia ruszają konsultacje w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego

12 stycznia ruszają konsultacje w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego

12 stycznia ruszają konsultacje w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego

Od 12 stycznia do 3 lutego będą trwały konsultacje społeczne w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego dotyczące tego jak Miasto Kraków i mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu.

Zostaną one przeprowadzone w formie spotkań warsztatowo-informacyjnych 12 stycznia dla krakowskich organizacji pozarządowych (NGO) oraz 17 stycznia dla mieszkańców i mieszkanek. Dodatkowo od 12 stycznia będzie dostępny formularz konsultacyjny, w którym będą zbierane opinie mieszkańców i mieszkanek oraz lokalnych NGO.

Do udziału w konsultacjach zapraszają Fundacje Optimum Pareto i Pole Dialogu, operator Krakowskiego Panelu Transportowego we współpracy z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

Konsultacje przeznaczone są dla mieszkańców i mieszkanek Krakowa oraz dla krakowskich organizacji pozarządowych. Wszystkie spotkania konsultacyjne odbędą się w trybie stacjonarnym.

Dodatkowo od 12 stycznia do 3 lutego będzie można podzielić się swoimi opiniami za pośrednictwem formularza konsultacyjnego (w formie ankiety elektronicznej lub papierowej).

Cel konsultacji
Konsultacje mają na celu poznanie potrzeb i opinii mieszkańców i mieszkanek oraz krakowskich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w zakresie rozwoju zrównoważonego transportu w mieście. Wnioski wypracowane podczas konsultacji będą podstawą do dobrego przygotowania Krakowskiego Panelu Transportowego i wyznaczą kierunek priorytetyzacji zagadnień, które zostaną poruszone w części edukacyjnej panelu.

Przedmiot konsultacji
W czasie konsultacji uczestnicy odpowiedzą na pytania:

  • Jak Miasto Kraków i mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu?
  • W jaki sposób możemy optymalizować przemieszczanie się po mieście?
  • W jaki sposób powinno zapewniać się miejsca parkingowe w mieście?
  • W jaki sposób możemy zmniejszyć emisję z transportu i zarządzać ruchem pojazdów na terenie Krakowa po domknięciu obwodnicy autostradowej?

Terminy i miejsce konsultacji:
Spotkanie dla NGO

12 stycznia 2023 r.  godz. 18:00-19:30

Spotkanie dla mieszkańców i mieszkanek
17 stycznia 2023 r.  godz. 18:00-19:30

Centrum Obywatelskie
ul. Reymonta 20 (budynek Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana)
30-059 Kraków
I piętro, pokój 39

Jak dołączyć?
Wcześniejsze zapisy nie są wymagane – wystarczy przyjść na spotkanie.

Kontakt do organizatorów
Fundacja Pole Dialogu
[email protected]
tel.: 737 332 271

Fundacja Optimum Pareto
[email protected]
tel.: 785 628 198

Konsultacje społeczne są prowadzone zgodnie z uchwałą nr CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 września 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

źródło: KrakówPL
fot. Jan Graczyński

MPO zbiera bożonaro
Skorzystaj z bezpła
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.