Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówBezpieczny i dziki park rzeczny Wilga

Bezpieczny i dziki park rzeczny Wilga

Park Rzeczny Wilgi

W parku rzecznym Wilga finalizowane są prace rewitalizacyjne. Wszystko w ramach pierwszego etapu zaplanowanych na najbliższe lata zielonych inwestycji w tym rejonie miasta. Pierwszy spacer nowymi alejkami można zaplanować na grudzień!

Teren części parku został zaadaptowany do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Wyzwaniem było udostępnienie i zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzających to miejsce. W czasie prac ważne było zachowanie jak najbardziej naturalnego charakteru tego miejsca. Dlatego też wykonawcy wykorzystali ekologiczną nawierzchnię mineralną z drewnianymi obrzeżami, poprowadzono minimalną liczbę ciągów pieszych i rowerowych.

Zainstalowane oświetlenie zostało skierowane w dół, zlokalizowano je tylko przy głównych ścieżkach, tak aby nie rozpraszać żyjących na drzewach ptaków. Wzdłuż łączników pieszych zamontowano ławki, kosze na śmieci i urządzenia do ćwiczeń. Pojawił się również zjazd dla osób z niepełnosprawnościami i ścieżka edukacyjna dla najmłodszych krakowian.

W odświeżonym parku nie mogło zabraknąć również nasadzeń roślin. Obejmują one tylko gatunki właściwe dla siedliska łęgu topolowo-wierzbowego. Co ważne, obszar parku podzielono na dwie strefy. W bezpośrednim otoczeniu infrastruktury częstotliwość zabiegów pielęgnacyjnych zieleni będzie podyktowana jedynie względami bezpieczeństwa. Z kolei pozostała strefa zostanie pozostawiona bez ingerencji i zabiegi pielęgnacyjne będą ograniczone do minimum.

Pierwsze prace obejmowały fragment od ul. Brożka do Rzemieślniczej. Rewitalizacja uzyskała dofinansowanie z rządowego programu Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Źródło: KrakówPL
fot.: materiały Zarządu Zieleni Miejskiej

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Ulica Myślenicka -
Stożek i inne choro
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.