Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówBudżet obywatelski: głosuj na swoich faworytów!

Budżet obywatelski: głosuj na swoich faworytów!

Budżet Obywatelski 2016. Swoszowicki Portal Informacyjny

Od soboty (18 czerwca) krakowianie w wieku od szesnastu lat wzwyż mogą głosować na najciekawsze pomysły w ramach III edycji budżetu obywatelskiego Krakowa. W rękach mieszkańców leży decyzja, na co wydane zostaną publiczne pieniądze. A do spożytkowania jest prawie 11 mln zł, w tym: 8,5 mln zł na zadania ogólnomiejskie i 2 mln 355 tys. zł na zadania dzielnicowe.

Zdrowie, infrastruktura, edukacja, kultura, bezpieczeństwo, zieleń i ochrona środowiska, sport i infrastruktura sportowa, infrastruktura rowerowa, społeczeństwo – to obszary, w których liczy się Twój głos. W sumie do wyboru jest 401 projektów: 122 ogólnomiejskie i 279 dzielnicowych.

Aby zagłosować, nie trzeba być zameldowanym – wystarczy mieszkać w Krakowie. Jeśli więc chcesz mieć wpływ na jakość życia w mieście i swoim najbliższym otoczeniu, między 18 a 30 czerwca wejdź na stronę budzet.dialoguj.pl, zaloguj się i podaj swoje miejsce zamieszkania, a następnie wybierz 3 projekty ogólnomiejskie i 3 projekty z dzielnicy, w której mieszkasz.

Przypominamy, że w tym roku głosować można wyłącznie za pośrednictwem platformy internetowej budżetu obywatelskiego. Jeśli nie masz dostępu do komputera lub internetumożesz odwiedzić jeden z ponad 150 punktów głosowania. Znajdują się one m.in. w bibliotekach publicznych, domach kultury, centrach aktywności seniorów, filiach MOPS, siedzibach Rad Dzielnic, Miejskim Ośrodku Wspierania Inicjatyw Społecznych i Punktach Obywatelskich ulokowanych w niektórych krakowskich galeriach handlowych. Wykaz punktów głosowania wraz z godzinami ich otwarcia znajdziesz tutaj.

W punktach głosowania udostępnione zostaną tablety i laptopy, na których głosujący będą zaznaczać wybrane przez siebie projekty. W razie potrzeby przeszkoleni pracownicy poszczególnych instytucji udzielą głosującym niezbędnego wsparcia.

Przed przystąpieniem do głosowania warto zapoznać się też z instrukcją.

Źródło: Magiczny Kraków

Od Redakcji SPI

Szczególnie zachęcamy do głosowania na projekt nr 2 ITMBW Kraków dotyczący cotygodniowych bezpłatnych treningów biegowych w naszej dzielnicy, a także na projekt nr 7 Podgórskiej Biblioteki Publicznej filia nr 5 (Swoszowice) dotyczący powiększenia księgozbioru.

Pod tym linkiem znajduje się strona, gdzie można sprawdzić wszystkie projekty dla dzielnicy X Swoszowice: http://bit.ly/1UpX2Rb.

Zgłoś Barszcz Sosn
Budżet Obywatelski
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ