Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówDarmowa pomoc prawna także w soboty

Darmowa pomoc prawna także w soboty

Darmowa pomoc prawna także w soboty

To ważna informacja dla mieszkańców Krakowa, którzy planują skorzystać z miejskiego systemu bezpłatnej pomocy prawnej – sześć punktów, w których prawnicy i doradcy udzielają takich porad, będzie czynnych także w sobotę, 28 lipca.

Co do zasady punkty te są czynne od poniedziałku do piątku. O dodatkowej możliwości skorzystania z fachowej, ale nieodpłatnej pomocy prawnej informuje Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych (MOWIS). Sześć lokali otworzy dla mieszkańców swoje drzwi także 28 lipca, w godz. 8.00–16.00.

Oto ich adresy:

  • ul. Grunwaldzka 8 (pokój 13)
  • Rynek Podgórski 1 (pokój nr 8)
  • os. Zgody 2 (pokój nr 22)
  • plac Wszystkich Świętych 3-4 (pokój nr 6 i 27)
  • ul. Czerwieńskiego 16 (pokój 32)
  • Rynek Podgórski 4/2a.

System darmowej pomocy prawnej na terenie Krakowa liczy 31 punktów i przeznaczony jest dla osób fizycznych, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej, na podstawie ustawy o pomocy społecznej – młodzieży do 26. roku życia, seniorom, którzy ukończyli 65 lat, kombatantom i weteranom, osobom uprawnionym do korzystania z Karty Dużej Rodziny, każdemu zagrożonemu lub poszkodowanemu: katastrofą naturalną, awarią techniczną, klęską żywiołową oraz kobietom w ciąży.

Nieodpłatna pomoc prawna świadczona jest w zakresie prawa pracy, przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, ubezpieczenia społecznego, spraw karnych, spraw administracyjnych, spraw cywilnych, spraw rodzinnych oraz prawa podatkowego.

W ramach systemu nieodpłatnej pomocy prawnej eksperci pomagają sporządzić projekt pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu, udzielają informacji o stanie prawnym i przysługujących uprawnieniach lub obowiązkach, wskazują sposób rozwiązania problemu prawnego, pomagają sporządzić projektu pisma – z wyłączeniem pisma procesowego, oraz przygotować pismo wszczynające postępowanie sądowe lub sądowo-administracyjne.

Więcej o darmowej pomocy prawnej w Krakowie znajdziesz tu: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=93661

Źródło: Magiczny Kraków
fot. pixabay.com

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.