Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówDzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

W niedzielę, 18 listopada z okazji Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich do każdego z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa będzie można wejść bezpłatnie. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich, przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa.

Impreza ma charakter edukacyjny i rodzinny, jej celem jest przybliżenie historii naszego miasta i jego dziedzictwa kulturowego przez ukazanie różnorodnych zasobów muzealnych, szczególnie tych, które zazwyczaj są niedostępne dla zwiedzających. Oprócz stałych i czasowych ekspozycji, muzea przygotowują dodatkowe atrakcje dla dzieci i młodzieży. Są to m.in.: wykłady, warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie wystaw muzealnych z przewodnikami.

Przez cały dzień można samodzielnie zwiedzać wystawy stałe i czasowe w oddziałach Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Uwaga! Wyjątek stanowi oddział Thesaurus Cracoviensis, gdzie wstęp możliwy jest jedynie z przewodnikiem. Ostatni zwiedzający będą wpuszczani 30 minut przed zamknięciem. Wstęp na wystawy i imprezy towarzyszące jest bezpłatny. Przez cały dzień we wszystkich oddziałach Muzeum będzie można nabyć wydawnictwa MHK z rabatem 20%.

Szczegółowe informacje i rezerwacje: www.mhk.pl

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. 
mhk.pl

Szkoła na Klinach:
List od Czytelnika -
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.