Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówSzkoła na Klinach: umowa z wykonawcą podpisana

Szkoła na Klinach: umowa z wykonawcą podpisana

Wkrótce ruszą prace przy budowie szkoły podstawowej na osiedlu Kliny – będzie to największa inwestycja Gminy Miejskiej Kraków w tej części miasta. We wtorek, 6 listopada, Miejskie Centrum Obsługi Oświaty podpisało umowę z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budowlanym Dombud SA. Efekty zobaczymy w 2021 roku.

Umowę na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Bartla podpisali dyrektor MCOO Beata Tracka-Samborska oraz wiceprezes zarządu Dombud SA Paweł Chalecki. Inwestycja zostanie zrealizowana w trybie „zaprojektuj i buduj”, czyli wykonawca zajmie się zarówno przygotowaniem projektu, uzyskaniem pozwoleń, jak i jego wykonaniem. Prace rozpoczną się w przyszłym roku, a zakończą się w październiku 2021 roku. Projekt przygotowała firma Przemysław Czubaj Biuro Architektoniczne. Koszt inwestycji wyniesie 42 640 410 zł. Budowa w całości finansowana będzie ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

W pierwszej kolejności planowana jest budowa szkoły podstawowej dla około 600 uczniów. Znajdą się w niej 24 sale lekcyjne, w tym m.in. pracownie: biologiczna, chemiczna, fizyczna i informatyczna, sala gimnastyczna wraz z zapleczem, świetlica, biblioteka i czytelnia, kuchnia z jadalnią. Na terenie przyszkolnym powstaną wielofunkcyjne boisko sportowe, droga dojazdowa i chodniki. Powierzchnia użytkowa szkoły wyniesie 4910,35 m2, a powierzchnia całkowita – 6808,45 m2. Drugim etapem inwestycji będzie budowa przedszkola.

 

podpisanie

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. 
Przemysław Czubaj Biuro Architektoniczne

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
List od Czytelnika w
Dzień Otwartych Drz
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ