Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówKoniec z ostrym łukiem przy ul. Taklińskiego

Koniec z ostrym łukiem przy ul. Taklińskiego

Koniec z ostrym łukiem przy ul. Taklińskiego

Mieszkańcy ul. Taklińskiego w dzielnicy Swoszowice wkrótce zyskają nowe bezpieczne przejście dla pieszych, a łuk na którym dochodziło do wypadków samochodowych zostanie wyprofilowany. Dodatkowo na poboczach pojawią się dwie nowe latarnie, a pozostałe cztery lampy zyskają ledowe obudowy. Zmodernizowana zostanie także sieć wodociągowa, a istniejąca kanalizacja deszczowa pod jezdnią zostanie rozbudowana.

Do tej pory 200-metrowy odcinek jezdni był słabo doświetlony, a zbyt ostry zakręt generował podwójne zagrożenie, nie tylko dla mieszkańców ale i korzystających z gminnej drogi kierowców jadących w kierunku ul. Zakopiańskiej. Słabo widoczny zakręt na ostrym podjeździe sprawiał, że auta, które się tam rozpędzały wypadały z jezdni. W ubiegłym roku na wspomnianym odcinku doszło do kilku zdarzeń drogowych.

W planach jest budowa nowej stacji Kraków Swoszowice, do której będzie prowadził modernizowany odcinek ul. Taklińskiego. Obok ma powstać parking P+R. Kiedy przystanek Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej będzie otwarty, zwiększy się ruch samochodowy w tej okolicy. Już teraz mieszkańcy czynili starania o to, aby uspokoić ruch na lokalnej drodze. Dlatego na ich prośbę ZIKiT m.in. w okolicy planowanego przejścia zbuduje bezpieczną wyspę dla pieszych, a na jezdni pojawią się ograniczenia prędkości oraz progi zwalniające. Modernizowany odcinek (ok.200 m) miejscami zostanie poszerzony z dwóch do trzech pasów ruchu.

Wkrótce Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosi przetarg na wykonanie korekty łuku na ul. Taklińskiego w rejonie skrzyżowania z drogą dojazdową w kierunku planowanego przystanku SKA w Krakowie wraz z przebudową i budową sieci uzbrojenia terenu. Wykonawca po wygraniu przetargu zostanie zobowiązany do przedstawienia projektu zmiany organizacji ruchu. ZIKiT planuje zakończenie prac do końca września.

ADRES:
ul. Taklińskiego, Kraków

mapa

Źródło: Magiczny Kraków
fot. ZIKiT

TAGI:
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
6. Bieg Swoszowicki
Dzień otwarty dla P
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ