Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówKorekta tymczasowej organizacji ruchu na ul. Myślenickiej i ul. Szybisko

Korekta tymczasowej organizacji ruchu na ul. Myślenickiej i ul. Szybisko

Rusza kolejny etap przebudowy ul. Myślenickiej. W związku z tym trwają prace nad korektą tymczasowej organizacji ruchu w rejonie ul. Myślenickiej. To m.in. mieszkańcy Swoszowic zwrócili się z prośbą o wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Szybisko oraz możliwość skręcania w prawo w ul. Myślenicką z ul. Sawiczewskich. Po obserwacji natężenie ruchu na remontowanym obszarze Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu 31 października zawnioskował do wykonawcy o niezwłoczne i pilne opracowanie korekty projektu organizacji ruchu uwzględniającej prośby mieszkańców oraz uwagi miejskiej jednostki.

Wykonawca II etapu przebudowy ul. Myślenickiej firma Strabag jest odpowiedzialna za projekt tymczasowej organizacji ruchu na modernizowanym obszarze. Ale z uwagi na gminny i powiatowy charakter ulic, niezbędne do wprowadzenia zmian są m.in. uzgodnienia z zarządcami lokalnych dróg oraz policji. Wykonawca, aby wprowadzić nową organizację oraz zamontować nowe oznakowanie umożliwiające ruch dwukierunkowy, oraz ewentualne dopuszczenie skrętu w prawo przy wyjeździe z ulicy Sawiczewskich w ul. Myślenicką musi otrzymać pozytywną opinię wszystkich 8 jednostek sprawujących nadzór nad ruchem drogowym.

Prace projektowe nad wprowadzeniem korekt do tymczasowej organizacji ruchu rozpoczęły się już w piątek 2 listopada. Prawdopodobnie do końca tygodnia, czyli po uzyskaniu pozytywnych opinii na temat wprowadzanych zmian – mieszkańcy Swoszowic będą mogli korzystać z dwukierunkowej ul. Szybisko oraz dojazdu krótkim odcinkiem ul. Myślenickiej oraz Sawiczewskich.

Przypominamy, że od 20 października, czyli od rozpoczęcia II etapu przebudowy ul. Myślenickiej przywrócony został już ruch pojazdów na ul. Myślenickiej na odcinku od Ronda Pamuły do ul. Merkuriusza Polskiego. Cała przebudowa ul. Myślenickiej została podzielona na IV etapy. Docelowo droga zostanie poszerzona na całej długości, dzięki czemu możliwe będzie wydzielenie dodatkowego brukowanego pasa pośrodku jezdni, który będzie miał na celu uspokojenie ruchu na niej. Pojawią się nowe chodniki i przystanki.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Jacek Majchrowski pr
Kolejny etap prac Tr
Oceń Ten Artykuł:
1KOMENTARZ
  • Jacek ******* / 7 listopada 2018

    Czy jest szansa po remoncie ul. Krzyżańskiego zostawić na ulicy Chałubińskiego jeden z kursujących tamtędy (tymczasowo) autobusów 215 lub 225? Mieszkańcy Chałubińskiego oraz okolicznych mniejszych ulic są zgodni. Kursujący od ponad 30 lat autobus 265 praktycznie nie zmienił swojej częstotliwości od początku. Liczba mieszkańców zwiększyła się wielokrotnie. Ruch samochodowy również jest znacząco większy, a chodniki w tej okolicy są praktycznie nieznane. Autobus 265 kursuje w szczytowych godzinach co ok. 70 minut! W związku z tym dzieci i młodzież często zmuszeni są do spaceru do poczty w Swoszowicach (gdy już w końcu powróci linia 184) lub dalej, na skrzyżowanie z Kąpielową (przy braku chodników na znaczącej długości Chałubińskiego). Czy redakcja portalu może pomóc w tej sprawie?

ZOSTAW KOMENTARZ