Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówJacek Majchrowski prezydentem Krakowa kolejną kadencję

Jacek Majchrowski prezydentem Krakowa kolejną kadencję

Jacek Majchrowski został wybrany na kolejną, piątą kadencję. Jak podała Miejska Komisja Wyborcza, na urzędującego prezydenta zagłosowało 197 tys. krakowian, co dało mu 61,94 proc. wszystkich głosów. Małgorzatę Wassermann poparło 121 tys. wyborców, czyli 38,06 proc. głosujących. Frekwencja w Krakowie wyniosła 55,27 proc.

W powyborczy poniedziałek prezydent Jacek Majchrowski podziękował wszystkim mieszkańcom Krakowa za udział w II turze wyborów. – Wszyscy mieszkańcy Krakowa, którzy dbają o Kraków i myślą o dobru miasta, są dla mnie najważniejsi i dla nich będę pracował bez względu na przekonania polityczne. Nie chcę, by Kraków brał udział w politycznych przepychankach, takich, jakie mają miejsce na szczeblu centralnym – powiedział.

Prezydent zapowiedział również, co będzie najważniejszym celem nadchodzącej kadencji samorządu. – Sekwencja moich poszczególnych kadencji wyglądała w ten sposób, że najpierw moim celem była likwidacja zapóźnień cywilizacyjnych, potem przekształcaliśmy Kraków w metropolię. Teraz będziemy kontynuować działania, mające na celu podnoszenie komfortu życia krakowian – zaznaczył prezydent Krakowa.

Jacek Majchrowski jest prezydentem Krakowa od 2002 r.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
UWAGA! Przerwy w dos
Korekta tymczasowej
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ