Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówKolejny etap prac Trasy Łagiewnickiej na ul. Zakopiańskiej

Kolejny etap prac Trasy Łagiewnickiej na ul. Zakopiańskiej

Od środy, 7 listopada do soboty, 10 listopada prowadzone będą prace związane z montażem tymczasowych rozjazdów w torowisku w ciągu ul. Zakopiańskiej w ramach realizacji tzw. Trasy Łagiewnickiej. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki. Informacje o zmianie w organizacji ruchu dostępne są na stronie internetowej Trasy Łagiewnickiej.

W związku z powyższym, Komunikacja Miejska w Krakowie będzie funkcjonować w następujący sposób:

  • linia 8 – przypominamy, że linia jest zawieszona w związku z przebudową ciągu Królewska – Podchorążych – Bronowicka. W zamian kursuje linia czasowa 78;
  • linie 19, 22 i 78 – będą kursować na trasach skróconych do pętli Łagiewniki. Częstotliwości kursowania linii pozostaną bez zmian;
  • linia 708 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Borek Fałęcki – Zakopiańska – Łagiewniki. Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: „Borek Fałęcki” (na pętli oraz na przystanku przelotowym na ul. Zakopiańskiej, po wyjeździe z pętli), „Solvay” (w kierunku Łagiewnik na pasie do skrętu w prawo przed skrzyżowaniem z ul. Zbrojarzy, w kierunku Borku Fałęckiego na peronie przystanku tramwajowego w kierunku centrum Krakowa), „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia” (w kierunku Łagiewnik za skrzyżowaniem z ul. Siostry Faustyny, w kierunku Borku Fałęckiego na peronie przystanku tramwajowego w kierunku centrum Krakowa, na których zdemontowane zostaną barierki), „Łagiewniki” (końcowy i początkowy na pętli, przelotowy w kierunku Łagiewnik na ul. Brożka, przelotowy w kierunku Borku Fałęckiego na ul. Zakopiańskiej). Linia 708 będzie kursować w dni powszednie w godzinach 5:00 – 21:00 z częstotliwością co 5 minut, w pozostałych godzinach w dni powszednie oraz w sobotę co 7,5 minuty.

Od niedzieli, 11 listopada przywrócony zostanie ruch tramwajów na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki. Na odcinku pomiędzy przystankami „Łagiewniki ZUS” i „Solvay” ruch tramwajów będzie odbywał się wahadłowo po jednym torze. Zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu przystanków tramwajowych w tym rejonie. Szczegółowe informacje zostaną przekazane odrębnym komunikatem.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

  • bilety okresowe wykupione na linie: 8, 19, 22 zachowują ważność na całej trasie linii zastępczej 708.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. Trasa Łagiewnicka

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Korekta tymczasowej
Kraków dla Rodziny
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.