Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówKoszenie traw wstrzymane przez brak opadów

Koszenie traw wstrzymane przez brak opadów

Ze względu na suszę (brak opadów wiosną i bardzo suchą zimę) Zarząd Zieleni Miejskiej zdecydował o wstrzymaniu koszenia traw w Krakowie aż do odwołania. Koszenia będą wykonywane interwencyjnie, jeśli w jakimś miejscu mieszkańcy zgłoszą, że jest taka pilna potrzeba.

Pozostawianie dłuższej trawy to przede wszystkim mniejsze parowanie wilgoci z gleby. Z takiej przyczyny również na ten rok rozszerzone zostało niegrabienie liści, które również w takich momentach poprawiają funkcjonowanie gospodarki wodnej.

Wstrzymanie koszenia trwa oraz niegrabienie liści zostało wprowadzone na terenach znajdujących się w utrzymaniu ZZM. Nie obejmuje to więc pozostałych terenów zieleni, które nie są w utrzymaniu miejskiej jednostki, ale ważne jest to, aby ich zarządcy zdawali sobie sprawę z zabiegów, które trzeba wprowadzać, aby przeciwdziałać suszy. Nawet kosztem tego, że przez jakiś czas będą one zaburzać poczucie estetyki (wyższa trawa, niezgrabione liście).

W innym przypadku nie damy trawie możliwości przetrwania i poradzenia sobie w tych trudnych warunkach suszy, o której w tym roku mówimy już wiosną.

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Grodzki Urząd Pracy
Powstaje nowe Public
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.