Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówKrakowski Bieg Swoszowicki – zmiany w kursowaniu autobusów

Krakowski Bieg Swoszowicki – zmiany w kursowaniu autobusów

W najbliższą niedzielę, 28 maja, odbędzie się X Krakowski Bieg Swoszowicki. W związku z tym na terenie Swoszowic i gminy Mogilany w godz. 9-11 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego. Utrudnienia dotkną linie autobusowe nr 155, 175, 214, 254 i 265.

W najbliższą niedzielę, 28 maja, odbędzie się X Krakowski Bieg Swoszowicki. W związku z tym na terenie Swoszowic i gminy Mogilany w godz. 9-11 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego. Utrudnienia dotkną linie autobusowe nr 155, 175, 214, 254 i 265.

Główny bieg odbędzie się na trasie:

START (godz. 9.30): Uzdrowisko Swoszowice – ul. Kąpielowa, ul. Dzikiej Róży, ul. Smoleńskiego, Lusina: ul. Świetlista, ul. Krakowska, ul. Zdrojowa, nawrotka na wysokości ul. Stromej, ul. Zdrojowa, Kraków: ul. hCałubińskiego, ul. Lusińska – META przed uzdrowiskiem Swoszowice (czas na ukończenie biegu do godz. 10.50).

Na czas biegu zostaną wprowadzone zmiany w ruchu drogowym:

 • na ul. Kąpielowej zostanie wprowadzona chwilowa przerwa w ruchu (ok. 10 min) na czas startu biegu
 • w godz. ok. 9.00-9.50 zostanie zamknięta dla ruchu ul. Smoleńskiego
 • w godz. ok. 9.00-11.00 zostanie zamknięta dla ruchu zostanie ul. Chałubińskiego (na odcinku od ul. Szybisko do granicy miasta) oraz ul. Zdrojowa w Lusinie
 • na ul. Chałubińskiego na odcinku od ul. Lusińskiej do ul. Szybisko uczestnicy biegu będą poruszać się wygrodzonym korytarzem, a dla ruchu kołowego pozostawiony zostanie pas ruchu prowadzący w kierunku ul. Szybisko.

Linie autobusowe będą kursować według następującego porządku:

 • nr 155, 214, 254 – mogą wystąpić chwilowe wstrzymania w ruchu na ul. Kąpielowej na czas startu biegu (ok. 10 min.), dotyczące następujących kursów:
  • nr 155: kurs z „Zajezdni Wola Duchacka” o godz. 9.16
  • nr 214: kurs z „Podstolic Centrum” o godz. 9.07
  • nr 254: kurs z „Borku Fałęckiego” o godz. 9.15
 • nr 175 – kurs z „Borku Fałęckiego” o godz. 9.18 będzie skierowany po trasie czasowo zmienionej z pominięciem wjazdu na ul. Poronińską i ul. Smoleńskiego (jak linia nr 475). Bez obsługi pozostaną przystanki: „Poronińska”, „Opatkowice Zadworze” i „Smoleńskiego”. Odjazd z „Borku Fałęckiego” będzie realizowany około 4 min. później, aby od przystanku „Kłuszyńska” zachowane były godziny odjazdów zgodnie z rozkładem jazdy.
 • nr 265 – kursy z „Borku Fałęckiego” o godz. 10.12 oraz z „Konar Pętli” o godz. 10.50 zostaną zawieszone.

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie nie przewiduje utrudnień dla linii nr 215 i 225. Zgodnie z rozkładem jazdy nie przejeżdżają one ul. Kąpielową podczas trwania biegu.

Źródło: KrakówPL
fot. MPK SA w Krakowie

Program BIS – spot
Praca jako magazynie

[email protected]

Redaktor Naczelny i Wydawca Swoszowickego Portalu Informacyjnego, Dziennikarz, Specjalista ds. komunikacji w Sweco Polska oraz mama małej, energicznej dziewczynki. Jest absolwentką Wydziału Filologi Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie (spec. Komunikacja społeczna) oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera (kier. Marketing w sieci). Przez blisko 10 lat współpracowała prasą lokalną m.in. z krakowskim miesięcznikiem "Wiadomości". Jednocześnie, jako freelancer, tworzyła treści na strony internetowe dla przedsiębiorców, obsługiwała ich strony internetowe oraz profile w sieciach społecznościowych. Obecnie od początku działalności prowadzi SPI oraz pracuje na etat w jednej z największych w Polsce i w Europie firm inżynieryjno-projektowych. Fascynują ją odmienne kultury, odkrywanie nowych smaków oraz fotografia.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.