Strona głównaAktualnościOgłoszenia płatnePraca jako magazynier w Krakowie — gdzie warto szukać najlepszych ofert pracy?

Praca jako magazynier w Krakowie — gdzie warto szukać najlepszych ofert pracy?

Praca jako magazynier w Krakowie — gdzie warto szukać najlepszych ofert pracy?

Krakowski rynek pracy przyciąga nie tylko mieszkańców samego miasta, ale i miejscowości oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Powodem jest jego ogromna chłonność – przy odrobinie chęci, pracę znajdzie tutaj każdy. Do najczęściej pojawiających się ofert należą te skierowane do magazynierów. Czy to dobry kierunek kariery zawodowej i gdzie szukać najatrakcyjniejszych ofert pracy?

Dlaczego warto zostać magazynierem w Krakowie?

W Krakowie logistyka rozwija się szczególnie dynamicznie. Zwłaszcza na obrzeżach miasta i w ościennych miejscowościach kolejni inwestorzy budują ogromne centra przeładunkowe i magazynowe. Coraz popularniejszy staje się outsourcing usług magazynowych – sprzedawanie własnej powierzchni klientom w celu składowania surowców niezbędnych do produkcji, wyrobów gotowych oraz towarów, trafiających z magazynu bezpośrednio do klienta. Wszystko to sprawia, że nowe oferty dla magazynierów pojawiają się nieustannie. Warto zwrócić uwagę szczególnie na te wystawiane przez dużych pracodawców, łączące się z większymi zarobkami i lepszymi warunkami pracy.

Gdzie szukać pracy w charakterze magazyniera?

Poszukiwania pracy warto rozpocząć od najskuteczniejszego i najprostszego w obsłudze narzędzia, jakim są dedykowane portale internetowe, jak GoWork.pl. Na https://www.gowork.pl/praca/magazynier;st/krakow;l nie tylko znajdziesz oferty pracy dla magazynierów zawężone do samego Krakowa, ale także możesz filtrować je z uwzględnieniem wybranych kryteriów, a także dowiedzieć się więcej o pracodawcy, dzięki zweryfikowaniu opinii na jego temat.

Osoby z doświadczeniem mogą już celować w konkretne firmy – w ich wypadku warto po prostu sprawdzić strony internetowe najważniejszych przedsiębiorstw z branży, szczególną uwagę poświęcając zakładce „kariera” czy „aktualności”.

Z kolei nowicjusze bez doświadczenia mogą skorzystać z oferty agencji pracy tymczasowej i agencji pośrednictwa pracy, które aktywnie kierują procesem łączenia odpowiednich kandydatów z zainteresowanymi nimi pracodawcami. Bezrobotni mogą także udać się do Urzędu Pracy, gdzie ofert dla magazynierów również nie brakuje.

Jakich kwalifikacji wymagają od magazynierów krakowscy pracodawcy?

Duża konkurencja sprawia, że do uzyskania odpowiedniego wynagrodzenia trzeba nie tylko mieć chęci do pracy, ale także stosowne uprawnienia i kwalifikacje. Które z nich podnoszą twoją wartość jako magazyniera? Na pewno warto odbyć kursy z obsługi wózków widłowych, regałów magazynowych, urządzeń do czytania kodów kreskowych i systemów zarządzania magazynem (WMS), a także kurs na operatora podestów ruchomych. Dużym atutem może okazać się zdolność i gotowość do pracy pow. 3,5 m, w przypadku dużych magazynów wysokiego składowania.

Jakie są zarobki magazynierów i na jakie dodatki do pensji mogą oni liczyć?

W Krakowie mediana zarobków dla magazyniera wynosi 4500 zł brutto. Co czwarty pracownik zarabia na tym stanowisku pow. 5 000 zł brutto – dotyczy to osób, które mają kwalifikacje atrakcyjne dla pracodawców. Osoby bez doświadczenia i certyfikatów mogą liczyć na ok. 4000 zł brutto. Wybierając oferty pracy, zwracaj również uwagę na dodatkowe korzyści: premie, prywatne ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie grupowe, system benefitów sportowych i kulturalnych, a także chęć organizowania przez pracodawcę szkoleń i wspierania rozwoju kariery. Takim podejściem do pracownika mogą się poszczycić przede wszystkim duże firmy spedycyjne i logistyczne i to w nich w pierwszej kolejności warto szukać etatu.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Krakowski Bieg Swosz
Sprawdź projekty, n
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ