Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówTak będzie wyglądał park Zakrzówek

Tak będzie wyglądał park Zakrzówek

Zarząd Zieleni Miejskiej opublikował zdjęcia makiety Zakrzówka po zrealizowaniu tam parku. Cały akwen będzie dostępny dla mieszkańców. Krakowianie będą mogli korzystać z części zrewitalizowanego parku już w 2020 r., a całość projektu (otoczenie akwenu, centrum sportów wodnych i park) zostanie udostępniona w 2022 r.

Na Zakrzówku jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich. Ingerencja w cały obszar jest niewielka – wynika przede wszystkim z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu dla osób, które tam będą przebywały przez cały rok. Plaże i kąpielisko będą bezpłatne.

Na małym zbiorniku będzie plaża i szerokie pomosty na wodzie a na dużym akwenie kawiarnia i piękne miejsce do odpoczynku nad wodą. Budynki zajmą mniej niż 1 proc. powierzchni parku. Będzie bezpiecznie i wciąż pięknie. Baseny i plaże będą dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Czasem trudno jest sobie wyobrazić, jak przyszłość Zakrzówka będzie wyglądała, dlatego ZZM opublikował zdjęcia makiety, która jednoznacznie pokazuje, w jakim stopniu wykonawca ingeruje w teren parku oraz jak będą wyglądały ogólnodostępne, bezpieczne tereny przyszłego parku.

– Jestem pewien, że mimo wątpliwości, które w ostatnim czasie się pojawiły i które są dowodem troski aktywistów o Zakrzówek, będziemy mogli jak najszybciej oddać do użytku bezpieczny park dla wszystkich mieszkańców – zaznacza Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Prace realizowane na Zakrzówku są absolutnie pionierskim przedsięwzięciem. Razem z projektantami i wykonawcami prac pracownicy ZZM starają się rozwiązywać pojawiające się problemy jak najszybciej.

– Chcielibyśmy wiedzieć i znać odpowiedzi na wszystkie pojawiające się w trakcie prac pytania, ale nie zawsze je znamy i wspólnie znajdujemy rozwiązania. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość – staramy się przejść przez proces budowy najlepiej jak to możliwe. Dla osób zaangażowanych w ten projekt to naprawdę najtrudniejszy okres – mówi Kempf.

Link do galerii zdjęć makiety

Źródło: Magiczny Kraków
fot. Piotr Kempf / Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Remont ul. Myślenic
Kary za niezarejestr
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.