Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówBadania przyrodnicze na Białych Morzach

Badania przyrodnicze na Białych Morzach

anim Białe Morza zamienią się w atrakcyjne miejsce rekreacji, zostaną tam przeprowadzone badania środowiska przyrodniczego, w tym m.in. gleby. To pozwoli określić, jakimi roślinami będzie można obsadzić teren, a następnie rozpocząć prace projektowe przy jego zagospodarowaniu. Przypomnijmy, że to 35-hektarowa poprzemysłowa przestrzeń pomiędzy ulicami Totus Tuus, Herberta, Podmokłą a rzeką Wilgą.

Zanim Białe Morza zamienią się w atrakcyjne miejsce rekreacji, zostaną tam przeprowadzone badania środowiska przyrodniczego, w tym m.in. gleby. To pozwoli określić, jakimi roślinami będzie można obsadzić teren, a następnie rozpocząć prace projektowe przy jego zagospodarowaniu. Przypomnijmy, że to 35-hektarowa poprzemysłowa przestrzeń pomiędzy ulicami Totus Tuus, Herberta, Podmokłą a rzeką Wilgą.

ZZM pracuje nad przygotowaniem materiałów do ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy, który przeprowadzi badania gleboznawcze oraz ekspertyzę środowiskową i przyrodniczą Białych Mórz. Dopiero po dokładnym sprawdzeniu gruntu, w tym określeniu poziomu jego zasolenia oraz alkaliczności i odpadów, podejmowane będą dalsze kroki, czyli wskazanie, która część i jakimi gatunkami roślin może zostać obsadzona. Po tych działaniach rozpoczną się prace projektowe dotyczące zagospodarowania tego terenu.

Zagospodarowanie Białych Mórz będzie również zależne od przeprowadzonych konsultacji społecznych (przeczytaj raport z konsultacji) oraz ustalenia z wnioskodawcami budżetu obywatelskiego zakresu realizacji zadań (dzielnicowe i ogólnomiejskie), które zwyciężyły w poprzedniej edycji BO.

Szczegóły dotyczące walorów przyrodniczych terenu poznamy po uzyskaniu wyników przeprowadzonych badań środowiska przyrodniczego.

Źródło: KrakówPL
fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Rekultywacja Białyc
Nowy bilet metropoli
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.