Strona głównaAktualnościOgłoszenia płatneMasaże – co musisz o nich wiedzieć i jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Masaże – co musisz o nich wiedzieć i jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Na masaże decydujemy się w Polsce coraz częściej – to z ich pomocą nie tylko chcemy ulżyć naszym zmęczonym plecom, ale również odpowiednio się zrelaksować czy pozwolić sobie na odrobinę luksusu. Co trzeba wiedzieć o masażach, jak mogą nam pomóc i jaki masaż powinniśmy wybrać dla siebie?

Co daje masaż leczniczy?

Bóle czy inny dyskomfort, obecny w rejonie naszych pleców, może być spowodowany przeciążeniami, wadami postawy, rwą kulszową, stresem, nadwagą, długotrwałą pracą lub niewłaściwymi warunkami do pracy biurowej, co może obecnie dotyczyć coraz większego grona z nas. To właśnie m.in. w takich przypadkach warto zdecydować się na masaż lecznicy. Będzie miał on działanie nie tylko przeciwbólowe, ale również rozluźniające. Jednocześnie, warto pamiętać, że masaże lecznicze powinny być wykonywane tylko przez doświadczonych rehabilitantów.

W ramach klasycznego, leczniczego masażu najczęściej możemy liczyć na ugniatanie, rozcieranie, wałkowanie oraz oklepywanie. Jeżeli jednak klasyczny masaż leczniczy w Krakowie nie przynosi efektów, często warto zdecydować się na inny masaż leczniczy – masaż segmentarny.

Prezent na masaż dla dwojga

To idealny pomysł na wszelakie okazje, jeżeli chcemy wręczyć bliskiej nam osobie znakomity prezent. Idealnie sprawdzi się to w przypadku partnerów, i coraz więcej osób decyduje się na masaż dla dwojga w Krakowie. Często sytuacja ta mam miejsce wtedy, jeżeli do tej pory żaden z partnerów nie decydował się na masaż, więc mogą one razem wkroczyć w ten świat.

Masaż dla dwojga to również jeden z tych prezentów, który pozwoli nam się do siebie zbliżyć lub nawet przebywać ze sobą naprawdę sporo, jeżeli w związku na co dzień jest z tym problem. Bez wątpienia jest to jednak znakomity pomysł, zwłaszcza że nie możemy zapominać o efektach samego masażu, które będą relaksacyjne, a może nawet lecznicze i rozluźniające.

Odmładzający masaż twarzy

To kolejny z masaży, na który warto się zdecydować, jednak znacząco różni się on od tego, który przedstawiony został powyżej – w końcu masaż lecznicy najczęściej dotyczy kręgosłupa oraz stóp. W przypadku odmładzającego masażu twarzy skupiamy się oczywiście na zupełnie innym elemencie naszego ciała.

Jeżeli zdecydujemy się na regularne wykonywanie odmładzającego masażu twarzy w Krakowie, w tym przypadku jej japońskiej wersji – japońskiego masażu twarzy – możemy spodziewać się naprawdę licznych efektów, na które składają się młodszy i zdrowszy wygląda naszej skóry twarzy, poprawa krążenia, regeneracja naszego naskórka, rozluźnienie mięśni twarzy oraz nawet pozbycie się licznych zanieczyszczeń i toksyn, które potrafią składować się w okolicach właśnie naszej twarzy.

Odmładzający masaż twarzy obejmuje najczęściej masaż nie tylko samej twarzy, ale również dekoltu. Należy pamiętać, że masaże tego typu zawsze wykonujemy na oczyszczoną skórę twarzy, na której nie może znajdować się makijaż. Jeżeli tylko będzie nam zaoferowana taka opcja – a powinno tak się stać – warto zdecydować się na peeling naszej twarzy przed zdecydowaniem się na odmładzający masaż naszej twarzy. Sam masaż twarzy zazwyczaj trwa około 10 minut.

Co daje oczyszczanie twarzy?

Jeżeli chcemy zadbać o skórę naszej twarzy, powinniśmy również zadbać o jej odpowiednie oczyszczenie, co możliwe jest w wielu SPA. Stosowanie odpowiednich peelingów i kwasów może sprawić, że nasza cera będzie prezentować się znacznie lepiej. Skóra zaczyna wyglądać młodziej, pozbywamy się licznych toksyn i zanieczyszczeń, a z twarzy znika nasz stary naskórek. Dzięki temu, przy regularnym oczyszczeniu twarzy, będzie prezentować się ona lepiej, piękniej i młodziej.

Pamiętać jednak trzeba, że oczyszczanie twarzy w Krakowie, zwłaszcza z pomocą kwasów, powinno być uzależnione od pogody i pory roku. Najlepiej na zabiegi tego typu decydować się albo jesienią, albo wiosną, w momencie, gdy słońce nie świeci jeszcze zbyt mocno. Wszystko to dlatego, że jego promienie mogą zaszkodzić naszej skórze, która będzie bez naskórka. Jednocześnie, właśnie wtedy skóra dostanie odpowiednio dużo czasu na regenerację. Wiele osób decyduje się na podobne zabiegi w zimie, co może być zrozumiałe, w końcu wtedy światła jest najmniej, ale to również może okazać się błędne – w końcu wtedy co prawda na naszą skórę nie działa słońce, ale za to mróz i chłód również nie będą działać na nią korzystnie.

Voucher na zabiegi w SPA

Voucher na zabiegi w SPA to znakomity pomysł na prezent dla jednej, konkretnej osoby. Jeżeli wiemy, że chce ona skorzystać albo z danego masażu, czy może z masażu twarzy lub zabiegów na twarz, to właśnie w ramach danego vouchera będzie miała taką sposobność.

spa kraków voucherObecnie kobiety uwielbiają SPA, więc nic dziwnego, że mężczyźni tak często decydują się na to, by zapewnić im, właśnie w ramach prezentu, wizytę w takim miejscu. W zależności od SPA możemy albo zdecydować się na konkretne usługi, wykupione w ramach danego vouchera, albo na voucher na daną kwotę, gdzie to osoba obdarowana wybierze, co zrobi z przeznaczoną w ramach prezentu kwotą. Opcja druga będzie zdecydowanie lepsza, jeżeli nasze rozeznanie w usługach oferowanych przez SPA nie jest najlepsze, wtedy lepiej nie ryzykować i pozwolić osobie obdarowanej wybrać to, co w danym SPA będzie odpowiadać jej najbardziej. Jeżeli jednak znamy zabiegi, na które ktoś decyduje się regularnie, lub wiemy, że ktoś ma ochotę zapisać się na konkretny z nich, wtedy warto wybrać voucher na konkretną z usług.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Ortopeda w Krakowie.
Trwają odbiory doce
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.