Strona głównaAktualnościOgólne27. Festyn „Jesień Kurdwanów” 2022

27. Festyn „Jesień Kurdwanów” 2022

Festyn 27. Jesień Kurdwanów

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kurdwanów Nowy”, pomysłodawca i gospodarz Festynu „Jesień Kurdwanów”, w niedzielę 4 września zaprasza, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, do udziału w dwudziestej siódmej edycji lubianego przez mieszkańców wydarzenia.

Na ten dzień organizatorzy Festynu przygotowali w Parku Kurdwanowskim liczne atrakcje. Przed południem imprezę rozpocznie cykliczna wystawa i konkurs psów rasy mieszanej „Cztery Łapy”. Otwarte będą place zabaw i liczne stoiska, w tym jednostek miejskich prezentujące działania na rzecz ochrony klimatu i popularyzacji ekologii. O godz. 15.00 natomiast na estradzie rusza bogaty program artystyczny.

Wystąpią, obok gwiazdy wieczoru Izabeli Trojanowskiej, zespół „Stratosfera z unikalnym gitarowym show muzyki z lat 60., zespół „Sweet Lemon”, który przedstawi covery światowych przebojów.

Przez osiedle przemaszeruje, a potem zagra koncert na scenie Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa, jedna z najlepszych w Małopolsce. Będą pokazy taneczne i sportowe, konkursy.

Nie zabraknie działań obecnych na poprzednich festynach: mini maratonu (czternasta edycja), oraz ulubionego przez najmłodszych konkursu „Kredą na asfalcie”.

Ważnym elementem każdej edycji „Jesieni” na Kurdwanowie jest akcja krwiodawstwa, w tym roku prowadzona od 10.00 do 15.00 w specjalnym autobusie przez Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie.

Wspomnieniem minionych dwudziestu pięciu edycji festynu będzie publiczna projekcja filmu dokumentalnego ukazującego historię tego fenomenu w skali nie tylko naszego miasta.

Patronat nad 27. Festynem „Jesień Kurdwanów”, organizowanym w roku 30-lecia SM „Kurdwanów Nowy”, objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Festyn 27. Jesień Kurdwanów

IX Międzynarodowe S
Nowe tereny rekreacj
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.