Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówNowe tereny rekreacji w Łagiewnikach i Borku Fałęckim

Nowe tereny rekreacji w Łagiewnikach i Borku Fałęckim

Nowe tereny rekreacji w Łagiewnikach i Borku Fałęckim

W ramach realizacji Trasy Łagiewnickiej na terenie Łagiewnik i Borku Fałęckiego, między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i Jana Pawła II oraz w rejonie ulicy Zbrojarzy, powstały nowe miejsca do aktywnego wypoczynku dla krakowian. Wszystko zgodnie z ustaleniami dokonanymi z mieszkańcami dzielnicy IX w trakcie przeprowadzonych konsultacji społecznych związanych z przygotowaniem do realizacji inwestycji.

Nad tunelami trasy wykonano elementy infrastruktury rekreacyjnej i sportowej, na które składają się m.in.: wielopokoleniowe ogródki jordanowskie, siłownia na świeżym powietrzu, trzy boiska sportowe, w tym dwa przeznaczone do gry w piłkę nożną, a jedno wielofunkcyjne, park z ławkami oraz stolikami do gry w szachy, trzy strefy zabaw, skatepark z obustronną rampą wjazdową, trzy stoły do ping-ponga oraz stojaki rowerowe, publiczna toaleta, ławki i kosze na śmieci.

Korzystanie z terenów rekreacyjnych takich jak place zabaw, siłownia, skatepark, stoliki szachowe, stoły do ping-ponga oraz toalety, możliwe będzie w sposób nieograniczony, w proponowanych godz. od 8.00 do 20.00 zgodnie z regulaminem obiektów.

Z kolei między sanktuariami w Łagiewnikach powstała przestrzeń spacerowo-parkowa z ciągami pieszymi i infrastrukturą do wypoczynku i jazdy na rowerze o łącznej długości ok. 5,5 km.

Więcej o zrealizowanej inwestycji można przeczytać tutaj.

Źródło: KrakówPL
Fot. Jan Graczyński

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.