Strona głównaAktualnościOgólneList od Czytelnika dot. remontu ul. Myślenickiej

List od Czytelnika dot. remontu ul. Myślenickiej

list od Czytelnika Swoszowickiego Portalu Informacyjnego

Otrzymaliśmy informację od Czytelnika, którego fragment przytaczamy poniżej. Jakie jest Państwa zdanie w poniższej sprawie?

Niewłaściwa koordynacja remontów dróg w dzielnicy Podgórze

Fatum nad Myślenicką? / fot. EĆ

ul. Myślenicka, Kraków / fot. SPI

Niniejszym chciałbym zwrócić uwagę na niewłaściwą koordynację remontów ulic: Myślenickiej, Cechowej i Podedworze.

Uważam, że błędem jest zamykanie ulicy Myślenickiej przed zakończeniem remontu ul. Cechowej, gdyż zamyka to jedyny rozsądny objazd (ul. Niebieską), kierując praktycznie cały ruch z południa Krakowa (Swoszowice, Wróblowice, itd.) na bardzo obciążoną ul. Zakopiańską. W godzinach popołudniowych dojazd do Swoszowic jest totalnie zakorkowany, a jedyna alternatywa jaką jest wówczas bardzo wąska ul. Podgórki również nie nadaje się do ruchu dwukierunkowego blokując się całkowicie. Wystarczy popatrzeć na mapy Google jak wygląda codzienny powrót mieszkańców z centrum do domów.

W dodatku w ostatnim tygodniu zamknięto ul. Podedworze, stanowiącą najbliższy objazd ul. Cechowej, co dodatkowo pogłębiło ten komunikacyjny armagedon.

Czy w ZiKiT brakuje ludzi z wyobraźnią, aby rozsądnie zaplanować terminy remontów zależnych ulic i rozsądnie zorganizować objazdy? Mamy XXI wiek i bardzo szybko w oparciu o dostępne aplikacje można dokonać analizy natężenia ruchu oraz podejmować stosowne decyzje o zmianie organizacji objazdów lub prac.

Patrząc na mozolne tempo prac przy ul. Myślenickiej nie widzę żadnej nadziei na przyspieszenie remontu i poprawę sytuacji mieszkańców dojeżdżających do pracy. Wywieszenie tabliczek z prośbą o wyrozumiałość w sytuacji, gdy czynem zwyczajnie ignoruje się mieszkańców nie załatwia sprawy.

Mieszkańcy oczekują konkretnych działań, które pozwolą zminimalizować niedogodności i na te działania liczymy.

Dane kontaktowe do wiadomości Redakcji

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Dzień Dziecka w Prz
Informator 6. Bieg S
Oceń Ten Artykuł:
11 komentarzy
 • Marcin Bielak / 22 maja 2018

  Na ul. Myślenickiej w zasadzie nikt nie pracuje i nic się nie dzieje. W długi weekend tam było pusto. Uważam ze dało się zrobić remont po kawałku wyłączając ruch na jednym pasie. Założę się ze studzienki i tak będą robiły „dudu” po tak hucznym remoncie. Dodatkowo jadąc dalej od Pokrzywnicy droga również zamknięta.
  Jeszcze brakuje remontu przejazdu kolejowego na Kapielowej bo remont zatoczek już trwa. Koordynacja w ZIKIT jest tak słaba jak jej managery. Lokalne drogi w Swoszo są rozjeżdżanie i nie będzie ich remontu przez najbliższe 10 lat. Staram się nie narzekać i początkowo remont przyjąłem z zachwytem. Teraz to zupełnie inna historia.

 • Andrzej Rozkocha / 23 maja 2018

  Czytelnik ma całkowitą rację, ale muszę dodać że po doświadczeniach z innych rejonów miasta nie należy oczekiwać od ZIKiTu żadnej logiki postępowania, a tym bardziej dbałości o mieszkańców poruszających się samochodami. Zauważyć można też że nawet autobusy MPK skręcające z Zakopianki do Swoszowic są zmuszone blokować środkowy pas i wymuszać na osobówkach skręt w lewo. Mają rozkład jazdy i dylemat jak dojechać na czas. Co na to ZIKiT? W ich stylu był by zakaz ruchu dla osobówek na Kąpielowej. Na tyle ich stać.

 • Grzegorz Błaut / 23 maja 2018

  Nic w tym dziwnego jeśli urzędy i spółki państwowe nagminnie obsadzane są teraz ludźmi których jedyną umiejętnością jest członkostwo w partii. Coraz mniej fachowców i coraz bardziej to widać.

  • Tomek Rybak / 25 maja 2018

   Sorry ale wg mnie ZIKiT nigdy nie grzeszył roztropnością w podejmowaniu decyzji a niektóre działania przeczą logice-patrz:zakorkowanie Huty poprzez wprowadzenie Na wielu skrzyżowaniach lewoskrętu z sygnalizatorem kierunkowym. W przypadku ZIKiTu opcja pol. nie ma znaczenia. Zazwyczaj jest słabo.

 • Stefan / 23 maja 2018

  Ten remont to pokaz braku planowania i koordynacji, ignorowania mieszkańców i okolicznych uwarunkowań, oraz zwykłej głupoty (bądź złośliwości).

 • Angela Miau / 23 maja 2018

  To prawda. Tempo tego remontu Myślenickiej jest powolne, powinni pracować dłużej lub na dwie zmiany. O 7:00 rano nic się nie dzieje, podobnie po 15:00… Objazdy masakryczne, po dziurach albo w korkach. Vivat ZIKIT!

 • Marta / 23 maja 2018

  Niedługo wakacje, więc ruch będzie dużo mniejszy. Musimy wytrwać. Remont Myślenickiej był konieczny. Inna sprawa, że postępy są niewielkie…

 • Oburzony / 24 maja 2018

  Tutaj przed jak i w trakcie remontu mamy do czynienia z prawdziwym paraliżem.. Większe korki często niż w centrum. MAKABRA

 • llll / 28 maja 2018

  Kiedy ta droga ma być oddana spowrotem do ruchu?

 • Bożena Cabicar / 6 czerwca 2018

  tylko ludzi brak do pracy, Ukraińców też już brakuje…

 • Ryszard Zając / 4 października 2018

  1 etap remontu Myślenickiej pownien skończyć się 30 sierpnia.
  Mamy październik i końca nie widać.
  Świadczy to o wadliwej organizacji prac.
  Tylko skracanie czasu daje oszczędności społeczne i ekonomiczne dla mieszkańców Krakowa.
  Ale czy Zarządowi Miasta zależy na tym ? Od niego mieszkańcy mają prawo wymagać koordynacji remontów w Krakowie.
  Czy Zarząd nie znajduje czasu na wizyty na remontowanych ulicach i notowanie postępu prac ?
  Pańskie oko konia tuczy mówi przysłowie.

  Pozdrawiam.

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.