Informator 6. Bieg Swoszowicki

Biuro zawodów i odbiór pakietów

Biuro Zawodów będzie zlokalizowane przy ul. Inicjatywy Lokalnej 5. 

Biuro zawodów będzie działać w:

 • Sobotę – 26 maja w godzinach: 16:00- 20:00
 • Niedzielę – 27 maja w godzinach: 12:00- 15:30

W Biurze zawodów będzie można odebrać pakiet startowy po okazaniu dowodu osobistego. W pakiecie będzie znajdować się numer startowy wraz z chipem, który należy umieścić z przodu koszulki tak, by był widoczne przez cały czas trwania biegu. Jest to niezbędne do prawidłowego sklasyfikowania uczestnika. Ponadto w pakietach znajdziecie niepowtarzalną koszulkę biegową na ramiączkach tj. singlet.


Ramowy harmonogram

 • 13:30 – start Rodzinnej Mili (1,6 km)
 • 14:00 – start Swoszowickiej Piątki (5 km)
 • 15:00 – 15:30 – biegi dla dzieci (od 50 m do 400 m)
 • 16:00 – start biegu głównego (10 km)
 • 16:10 – dekoracja zwycięzców biegów dla dzieci
 • 17:45 – dekoracja zwycięzców biegów 1,6 km, 5 km i 10 km

Trasy biegów

Start i meta biegów na 10 km, 5 km i 1,6 km zlokalizowane będą przy ul. Inicjatywy Lokalnej 5.Trasa Rodzinnej Mili (kolor fioletowy) biegnie z wyłącznie ulicami Inicjatywy Lokalnej i Smoleńskiego do stawu zlokalizowanego po prawej stronie (ok. 800 m trasy) i następnie zawraca do mety. Trasę Swoszowickiej Piątki na dystansie 5 km (kolor zielony) wyznaczono analogicznie, natomiast trasa zawraca po 2,5 km na wysokości ulicy św. Floriana. Trasa biegu głównego na dystansie 10 km (kolor niebieski) wiedzie ulicami: Smoleńskiego, Świetlistą, Krakowską, Zdrojowa, Brzegi, Stromą, Zdrojową i z powrotem do mety ulicami Krakowską, Świetlistą i Smoleńskiego.


Nowe zapisy

W dalszym ciągu istnieje możliwość zapisania się na 6. Bieg Swoszowicki. Zapisu można dokonać w Biurze Zawodów przy stanowisku Nowe Zapisy. Opłaty obecnie wynoszą 80 zł na Bieg Główny- 10 km, 50 zł na 5 km i Rodzinną Milę oraz 15 zł na Bieg dla Dzieci. Zniżka przy zapisie rodzin na Rodzinną Milę wynosi 80 zł za całą rodzinę.  Zniżka obowiązuje przy zapisie dwóch osób dorosłych oraz dziecko poniżej 18 roku życia.


Limit uczestników

Zgodnie z Regulaminem biegu opłaty są przyjmowane do momentu wyczerpania limitu zawodników. Limit uczestników biegu głównego (10 km), biegu na 5km oraz Rodzinnej Mili (1,6 km) wynosi 1 000 osób. Natomiast limit w biegach dla dzieci wynosi 150 osób. Przy tym przypominamy, że zapisy na bieg trwały od grudnia 2017 roku i nie możemy dopuścić do sytuacji, że dla któregoś o wiele wcześniej zapisanego i opłaconego uczestnika zabraknie koszulki czy medalu. Wolnych miejsc zostało niewiele. Wraz z wyczerpaniem limitu uczestników zapisy w Biurze Zawodów zostaną zakończone.


Przepisanie pakietów

Przepisanie pakietu jest możliwe do soboty do zamknięcia Biura Zawodów, po uiszczeniu opłaty cedującej w wysokości 20 zł. W dzień startu nie ma już możliwości na przepisanie pakietu startowego.  Jest możliwa zmiana dystansu uczestnika zawodów z 10 na 5 km, należy zgłosić się do Informacji w sobotę w godzinach otwarcia Biura Zawodów lub w niedzielę do godziny 13:20.


Depozyt

Istnieje możliwość zostawienia swoich rzeczy w depozycie. Depozyt odzieży będzie czynny w dniu zawodów w godzinach 13:00 – 18:00. Będzie zlokalizowany obok Biura Zawodów. Worki na odzież będzie można pobrać na miejscu. Podczas biegu będzie można skorzystać także z dostępnych punktów gastronomicznych (kiełbaski z grilla, zapiekanki, lody, wata cukrowa itd.).


Posiłek

Posiłek regeneracyjny będzie wydawany na terenie zielonym obok Osiedlowego Stowarzyszenia Sportowego „Opatkowianka”. Każdy biegacz otrzyma m.in. drożdżówkę, banana, batona i sok owocowy. Podczas biegu dla wszystkich chętnych serwowana będzie lemoniada przez naszego Sponsora MG Solutions.


Punkty z wodą i kurtyny wodne

Na trasie biegu głównego na 10 km przewidziano 3 punkty z wodą. Na ok. 3 km (koniec ul. Smoleńskiego), na ok. 5,5 km (ul. Zdrojowa), ok. 7 km (koniec ul. Smoleńskiego). Dodatkowo woda rozdawana będzie na mecie wszystkim uczestnikom biegów. Na trasie biegu głównego przewidziano także rozstawienie trzech kurtyn wodnych przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Świątnik Górnych, Ochojna i Włosani.


Biegi dla dzieci

Biegi dla dzieci wyznaczone zostaną na polanie obok OSS Opatkowianka. Zawody będą startować w godzinach 15:00 – 15:30 wg. planu:

 • 50 m (godz. 15:05) – dzieci urodzone w roku 2013 bądź później;
 • 100 m (godz. 15:10) – dzieci urodzone w latach 2011-2012
 • 200 m (godz. 15:15) – dzieci urodzone w latach 2009-2010
 • 300 m (godz. 15:20) – dzieci urodzone w latach 2007-2008
 •  400 m (godz. 15:25) – dzieci urodzone w latach 2004-2006

Atrakcje dla dzieci

Dla naszych najmłodszych uczestników zostaną przewidziane liczne atrakcje, między innymi zjeżdżalnie, sucha piaskownica z piłkami i malowanie buzi. Swoje stanowiska będą miały Sklep Animatora oraz Sala Zabaw Crazy Sówka, które przewidziały różne zajęcia dla dzieci.


Strefa Expo

Podczas biegu zorganizowane zostanie miasteczko biegowe z strefą Expo naszych wystawców, w tym lokalnych firm. Przewidziano m. in. pokaz samochodów elektrycznych.


Dojazd

Do Biura Zawodów można dojechać autobusami: 175, 235, 255, 245, 275, 285.
Przystanek początkowy: Borek Fałęcki.
Przystanek końcowy: Opatkowice lub Opatowice 2
Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy można znaleźć na stronach: jakdojade.pl i www.mpk.krakow.pl


Parkingi 

Zalecamy parkowanie samochodów na poboczu przy ulicy Dzikiej Róży biegnącej wzdłuż autostrady A4. Pozostawienie pojazdów na trasie biegu tj. m.in. na ulicy Inicjatywy Lokalnej lub Smoleńskiego może skutkować jego odholowaniem. Zachęcamy do przyjazdu na bieg rowerem lub komunikacją miejską. 


Utrudnienia w ruchu

W godzinach 13:00-13:20 (Rodzinna Mila – 1,6 km), 14:00-14:40 (Swoszowicka Piątka – 6 km) oraz 16:00 – 17:20 (Bieg Główny – 10 km) dojdzie do nadzorowanego przez Policję i służby porządkowe Organizatora wyłączenia z ruchu ulic: Inicjatywy Lokalnej (start i meta biegu) oraz ul. Smoleńskiego. W przypadku biegu na 10 km wyłączone z ruchu, w godz. 16:00-17:20, zostaną także ulice: Świetlista, Krakowska, Zdrojowa, Brzegi i Stroma. Tegoroczna tymczasowa zmiana trasy biegu związana jest z rewitalizacją Uzdrowiska Kraków – Swoszowice. Przepraszamy wszystkich mieszkańców za ewentualne niedogodności i utrudnienia.


Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Bardzo prosimy o szczegółowe się z nim zapoznanie.


Partnerem głównym wydarzenia jest Rada dzielnicy X Swoszowice pod której to siedzibę zawita tegoroczny bieg. Bieg Swoszowicki podczas wszystkich poprzednich edycji rozgrywany był na terenie osiedla Swoszowice. Jednak w tym roku ze względu na rewitalizację Parku zdrojowego Uzdrowiska Swoszowice, wydarzenie przeniesiono na teren sąsiedniego osiedla Opatkowice.


Start i meta Biegu Swoszowickiego odbędzie się obok obiektu Osiedlowego Stowarzyszenia Sportowego Opatkowianka przy ul. Inicjatywy Lokalnej 5 w Krakowie. Aktualnie na listach startowych biegu znajduje się ponad tysiąc zawodników. Zostało już niewiele wolnych miejsc, także „biegiem do zapisów”!

Największymi zaletami Biegu Swoszowickiego niewątpliwie są zielone i malownicze tereny, na których zawody są rozgrywane oraz różnorodność dystansów, wśród których ogromną popularnością cieszy się „Rodzinna mila”. W 2017 roku w biegu wzięło udział blisko 1 000 osób. Przewidywana liczba uczestników 6. edycji biegu to 1200 osób. Bieg w latach 2013-14 rozgrywany był wyłącznie na dystansie 5 km i 1,6 km po parkowych alejkach Uzdrowiska Swoszowice ze startem i metą na stadionie WLKS Krakus Swoszowice. W roku 2015 po raz pierwszy zdecydowano się wprowadzić nowy bieg uliczny na atrakcyjnej trasie o dystansie 10 km, prowadzącej ze Swoszowic, aż do Gminy Mogilany. Rozegrano wówczas także Akademickie Mistrzostwa Krakowa, co wpłynęło na znaczny wzrost frekwencji.

List od Czytelnika d
Coraz bliżej utrzym
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.