Trasa Łagiewnicka coraz bliżej

W lipcu kierowcy, pasażerowie komunikacji miejskiej, rowerzyści oraz piesi zaczną korzystać z Trasy Łagiewnickiej i powstałej w jej ramach nowej linii tramwajowej. Prace związane z budową inwestycji są zaawansowane na około 95 proc.

Plany wcześniejszego zakończenia prac pokrzyżowała najpierw pandemia, a później ulewne deszcze, które doprowadziły do zalania placu budowy. W zależności od dnia na miejscu inwestycji pracuje 160-180 osób.

Na budowie linii tramwajowej zakończono układanie torowiska, gotowe są systemy zabezpieczenia ruchu i trwają ostatnie prace związane z montażem smarownic oraz sieci trakcyjnej. Korzystanie z nowej linii będzie możliwe, gdy zakończą się wszystkie prace związane z układem drogowym Trasy Łagiewnickiej.

Układ drogowy, który będzie tworzył Trasę Łagiewnicką także jest już na ukończeniu. Wykonawca musi położyć nawierzchnię i wykonać prace wykończeniowe.

Do wykonania pozostały też ostatnie elementy w tunelach oraz – w porozumieniu z Zarządem Dróg Miasta Krakowa – układy dróg lokalnych.

Równolegle wykonawca inwestycji przygotowuje tereny, które będą służyły okolicznym mieszkańcom do rekreacji i uprawiania sportu.

Źródło: KrakówPL
Fot. Trasa Łagiewnicka

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Zbiórka darów dla
Podsumowanie weekend
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ