Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówPowakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej

Powakacyjne zmiany w komunikacji miejskiej

MPK Kraków

27 sierpnia zostały wprowadzone nowe rozkłady jazdy miejskich autobusów, a w poniedziałek, 29 sierpnia – linii tramwajowych. Powakacyjne zmiany to m.in. modyfikacja tras wybranych linii, przywrócenie kursowania tramwajów na rondzie Matecznego i do przystanku „Bratysławska”, a także uruchomienie Trasy Łagiewnickiej.

Zmiany w kursowaniu autobusów

W komunikacji autobusowej, na większości linii zostały przywrócone częstotliwości kursowania obowiązujące w roku szkolnym. Wybrane linie zmieniły swoje trasy i rozkłady jazdy.

Szczegóły zmian dostępne są tutaj.

Zmiany w kursowaniu autobusów w rejonie Krowodrzy Górki

Trwa budowa linii tramwajowej z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej. W związku ze zmianami w organizacji ruchu na obszarze prowadzonej inwestycji, a także przywróceniem ruchu tramwajowego do przystanku „Bratysławska”, w poniedziałek, 29 sierpnia, zostały wprowadzone zmiany tras i rozkładów jazdy linii autobusowych kursujących w tym rejonie.

Szczegóły zmian dostępne są tutaj.

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Także 29 sierpnia wprowadzono zmiany w komunikacji tramwajowej. Nowe rozkłady jazdy to przywrócenie kursowania tramwajów w dni powszednie co 7,5 lub co 15 minut. Została uruchomiona nowa trasa tramwajowa wzdłuż Trasy Łagiewnickiej. Przywrócono kursowanie tramwajów na rondzie Matecznego oraz do przystanku „Bratysławska”.

Szczegóły zmian dostępne są tutaj.

Linie sezonowe i rekreacyjne

Od września, w weekendy na ulicach miasta będą pojawiać się tylko dodatkowe kursy linii nr 134 na trasie do ogrodu zoologicznego, a także linie nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) oraz linii nr LR0 („Os. Podwawelskie” – „Ojców Zamek”).

W dalszym ciągu linie sezonowe i rekreacyjne będą uruchamiane w zależności od prognozy pogody. W każdy czwartek będzie publikowany komunikat informujący o funkcjonowaniu linii w weekend.

Szczegóły zmian dostępne są tutaj.

Zmiany nazw przystanków

W sobotę, 27 sierpnia, zostały wprowadzone zmiany nazw następujących przystanków:

  • „Cmentarz Batowice” na „Cmentarz Prądnik Czerwony”
  • „Cmentarz Batowice Wschód” na „Cmentarz Prądnik Czerwony Wschód”

Szczegóły zmian dostępne są tutaj.

Zmiany w kursowaniu autobusów w miejscowości Węgrzce

Kończy się przebudowa przepustu na ul. B1 we wsi Węgrzce. W poniedziałek, 29 sierpnia, na swoje stałe trasy wróciły linie nr 250 i 297.

Szczegóły zmian dostępne są tutaj.


Nowe rozkłady jazdy zostały opublikowane na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

Źródło: KrakówPL
Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ