Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówWiadukt w ciągu ul. Kąpielowej: umowa na projekt podpisana

Wiadukt w ciągu ul. Kąpielowej: umowa na projekt podpisana

Wiadukt w ciągu ul. Kąpielowej: umowa na projekt podpisana | Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Oferta złożona przez Sweco Polska Sp. z o.o. okazała się najkorzystniejsza w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich na przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie zgód na budowę wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Kąpielowej. Klika dni temu podpisana została umowa z wykonawcą ważnej dla mieszkańców dzielnicy X Swoszowice inwestycji.

Przypomnijmy, że w przetargu ogłoszonym przez ZIM na przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie zgód na budowę wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Kąpielowej wpłynęło aż osiem ofert. Najkorzystniejsza z nich okazała się propozycja firmy Sweco Polska Sp. z o.o., która za realizację umowy zaproponowała kwotę 1 486 701,00 zł

Inwestycja, której projektowanie i uzyskiwanie pozwoleń na budowę właśnie się rozpoczyna jest bardzo ważna do lokalnej społeczności dzielnicy X Swoszowice. W ramach zadania planowana jest budowa wiaduktu nad torami kolejowymi, który jest konieczny w związku ze zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów. Nowa infrastruktura ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, pieszego i rowerowego, a także kolejowego. Poza budową samego wiaduktu projekt, który zleca ZIM ma też uwzględniać zmiany w zakresie przyległego układu drogowego.

Punktem wyjścia dla działań projektowych jest wielobranżowa koncepcja, a konkretnie jej rekomendowany wariant, który uzyskał także akceptację mieszkańców w ramach spotkań konsultacyjnych prowadzonych w latach 2021–2022.

Zgodnie z umową, wykonawca będzie miał 13 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji zezwalających na realizację zadania.

Źródło: KrakówPL
fot.  Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

10. Krakowski Bieg S
Program BIS – spot
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.