Strona głównaAktualnościOgłoszenia płatneCzy karta podarunkowa to dobry pomysł na prezent?

Czy karta podarunkowa to dobry pomysł na prezent?

Trafienie z odpowiednim pomysłem na prezent nigdy nie było zadaniem łatwym. Imieniny, urodziny, rocznice, parapetówki – co roku trafiamy na wiele imprez i wydarzeń, gdzie pojawiamy się z prezentem. Często jednak, nie mając pomysłu na żaden konkretny, chcemy zdecydować się na kartę podarunkową – czy to jednak aby na pewno doby pomysł?

Czy karta podarunkowa to doby pomysł na prezent?

W obecnych czasach – zdecydowanie tak. W praktyce obdarowujemy daną osobę tym, na co naprawdę ma ochotę, czego potrzebuje, co chciała sobie kupić lub dokładamy do tego, jeżeli rzecz ta jest droższa. W praktyce więc jest to idealne trafienie w jej gusta, zrealizowanie planów, marzeń czy potrzeb, o których tak naprawdę nie mieliśmy pojęcia. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na kartę podarunkową, nie dziwi też, że coraz więcej osób tak bardzo jest z niej zadowolonych.

Karta podarunkowa – jedna sieć czy całe centrum handlowe?

Obecnie możemy zdecydować się na dwa rodzaje kart podarunkowych – jedna z nich będą przeznaczone do konkretnej sieci sklepów, np. Empik czy H&M, inne natomiast będą obowiązywać w konkretnym centrum handlowym, np. Galerii Bronowice w Krakowie, która oferuje faktycznie swoją kartę podarunkową. Którą z nich wybrać?

Lepszym wyborem okaże się karta podarunkowa konkretnej galerii handlowej. Dzięki temu osoba, która zostanie nią obdarowana, będzie mogła kupić za przeznaczone na niej środki, co tylko będzie chciała. Nawet jeżeli decydujemy się na kartę konkretnej sieci sklepów, jak Empik, gdzie oferta jest bardzo szeroka, to cały czas będzie ona mniejsza, i to znacznie, niż w całej galerii handlowej.

W przypadku galerii, jaką jest Galeria Bronowice, w ramach przekazanych środków, osoba obdarowana będzie mogła przeznaczyć otrzymane środki na elektronikę, obuwie, dodatki do domu czy wiele, wiele więcej.

Oczywiście, aby odpowiednio trafić z kartą podarunkową danego centrum handlowego, trzeba wiedzieć, w którym mieście mieszka dana osoba, co nie będzie jednak trudne. Karty zazwyczaj można kupować nie tylko stacjonarnie, ale również przez internet, co będzie potrzebne, gdy chcemy ją kupić dla osoby z innego miasta.

Jedynym wyjątkiem od powyżej sytuacja jest ta, w której wiemy, że dana osoba jest olbrzymim fanem danego sklepu czy sieci sklepów, wtedy faktycznie warto rozważyć kupienie karty podarunkowej danego sklepu lub sieci sklepów.

Jak działa karta podarunkowa?

Działanie karty podarunkowej jest niezwykle proste. Kupujemy ją w wybrany przez siebie sposób (często albo przez internet, albo w punkcie obsługi danego centrum handlowego) i płacimy za samą kwotę doładowania, sama karta jest natomiast za darmo. Najczęściej karta podarunkowa ważna jest naprawdę długo, około 12 miesięcy – tak wygląda to w przypadku wspomnianej Galerii Bronowice w Krakowie.

Osoba, która została nią obdarowana, może zapłacić nią na ternie niemal każdego sklepu na terenie danej galerii, a sama karta działa po prostu jak zwykła karta typu prepaid. Korzystanie z niej będzie naprawdę proste nawet dla osób starszych.

Jaką kwotą możemy doładować kartę podarunkową?

Każdy sklep, sieć sklepów czy dane centrum handlowe może samodzielnie określić dolny oraz górny limit doładowania karty podarunkowej. Często są one jednak naprawdę bardzo elastyczne. W Galerii Bronowice w Krakowie kartę podarunkową można doładować kwotą od 30 zł do aż 4 000 zł, więc będzie ona idealna i jako skromny prezent, i jako prezent okazały, na który składało się naprawdę wiele osób.

Kiedy warto kupić kartę podarunkową?

Kartę podarunkową warto kupić zawsze, gdy nie mamy pomysłu na prezent lub nie wiemy, czy aby na pewno to, o czym myślimy, będzie pomysłem trafionym. W końcu karta podarunkowa finalnie zawsze taka jest! Dodatkowo karta podarunkowa idealnie sprawdza się w przypadku prezentów, które chcemy wręczyć swoim pracownikom – będzie lepszym pomysłem, niż słodycze czy alkohol, do tego każdy otrzyma kartę o takiej samej kwocie i nie zostanie poszkodowany.

Sama karta podarunkowa jest prezentem również bardzo bezpiecznym, co również przekłada się na jej popularność. W końcu wielu osobom zależy na tym, żeby dany prezent po prostu się podobał, był praktyczny i nie był pieniędzmi wyrzuconymi w błoto – i takim właśnie rozwiązaniem są karty podarunkowe.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Zatrzymano osoby pod
Ortopeda w Krakowie.
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ