Strona głównaAktualnościSportWLKS KrakusPiłka nożnaHalowe Mistrzostwa Krakowa Orlików Młodszych

Halowe Mistrzostwa Krakowa Orlików Młodszych

Halowe Mistrzostwa Krakowa Orlików Młodszych zbliżają się ku końcowi. W niedzielny poranek zespół Krakusa 2009 rywalizował z drużynami „zza miedzy”, czyli SZKÓŁKĄ PIŁKARSKĄ BOREK oraz ORŁEM PIASKI WIELKIE.

Pierwszy mecz i jego początek nie rozpoczął się dobrze dla Nas. Po kilkunastu sekundach gry przegrywaliśmy z Borkiem 0-1. Stracona bramka podziałała na naszych zawodników bardzo orzeźwiająco. Przez kolejne minuty spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie. Akcja przenosiła się spod jednego pola karnego pod drugie. Niestety młodym piłkarzom ze Swoszowic nie udało się doprowadzić do wyrównania, a rywale tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie, po wyrównanych zawodach przegraliśmy w „dzielnicowych derbach” z Borkiem 0-2.

Po półgodzinnej przerwie przystąpiliśmy do drugiego tego dnia spotkania. Rywalizacja z Orłem od samego początku była bardzo zacięta. Bogatsi o doświadczenia z pierwszego meczu, zawodnicy Krakusa nie pozwalali sobie na zbytnią nonszalancję na własnej połowie boiska. Z upływem czasu zaczęła być widoczna przewaga naszych zawodników. Przyniosło to efekt w postaci dwóch bramek. Autorem pierwszej został Janek Kucharski, który wykorzystał sprytne rozegranie rzutu wolnego. Chwilę później, po zamieszaniu w polu karnym Orła, do siatki trafił Kuba Wnęk. Nasza przewaga na boisku z każdą minutą rosła. Kiedy wydawało się, że kontrolujemy przebieg meczu, rywale wykorzystali chwilę nieuwagi obrońców Krakusa zdobywając bramkę kontaktową. Ostatnie słowo należało jednak do naszych zawodników, a konkretniej Maćka Barana, który efektowną „przewrotką” ustalił wynik meczu.