Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówTak! Dla czystego powietrza – rusza kolejna edycja kampanii

Tak! Dla czystego powietrza – rusza kolejna edycja kampanii

Tak! Dla czystego powietrza – rusza kolejna edycja kampanii

Od jutra rusza trzecia edycja kampanii „Tak! Dla czystego powietrza”. Projekt ma zachęcić krakowian do skorzystania z dotacji do wymiany pieców węglowych. Ankieterzy, wyposażeni w specjalny identyfikator, będą odwiedzać mieszkańców do końca marca.

Tak! Dla czystego powietrza – rusza kolejna edycja kampanii

Fot. Magiczny Kraków

Przypomnijmy: w ubiegłym roku Miasto przeprowadziło dwie edycje kampanii „Tak! Dla czystego powietrza”. Ankieterzy wyposażeni w materiały informacyjne odwiedzili kilkadziesiąt tysięcy osób. To między innymi dzięki tak prowadzonym zachętom bezpośrednio w domach mieszkańców, w 2016 roku do UMK wpłynęła rekordowa liczba wniosków o wymianę pieca. – Od 24 lutego do 30 marca przeprowadzamy trzecią edycję kampanii. Tym razem działający na nasze zlecenie ankieterzy skupią się głównie na obszarze takich dzielnic jak Bronowice, Zwierzyniec, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny, Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Podgórze Duchackie, Łagiewniki, Borek Fałęcki, Swoszowice, czyli tam, gdzie pieców węglowych jest najwięcej – informuje Jan Urbańczyk, zastępca dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska UMK. Wyposażeni w specjalne identyfikatory ankieterzy będą pytać mieszkańców o bariery przy składaniu wniosków, udzielać informacji o Programie Ograniczania  Niskiej Emisji, Lokalnym Programie Osłonowym i ofercie Miasta związanej z likwidacją pieców węglowych. Przy okazji zweryfikują liczbę palenisk.

Warto wiedzieć, że obecnie, szacunkowa liczba palenisk węglowych w Krakowie wynosi około 16 tys. Przewiduje się, że ta liczba do końca bieżącego roku powinna spaść poniżej 10 tys.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. Magiczny Kraków
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Palenie śmieci kosz
Więcej, częściej
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.