Strona głównaAktualnościSkatepark przy Kąpielowej

Skatepark przy Kąpielowej

Skatepark przy Kąpielowej

Głos mieszkańców

Na dniach spotykam się z projektantem, który wykona dokumentacje projektową Skateparku przy Kąpielowej. Planowałem zorganizować spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi tym tematem, niestety ze względu na stan epidemii muszę ograniczyć się do konsultacji online.

Chciałbym, aby osoby zainteresowane tym tematem przesłały najlepiej na mojego maila: [email protected] swoje uwagi i sugestie. Wdzięczny będę za każdy głos w sprawie. Chciałbym, aby z oddanego, co prawda nie dużego, Skateparku przy Kąpielowej każdy był zadowolony, chociaż spełnienie oczekiwań wszystkich jest raczej nie możliwe.

Projekt

05 października Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie ogłosił możliwość złożenia oferty w trybie zapytania ofertowego na wyłonienie wykonawcy w zakresie opracowania kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Skatepark przy ul. Kąpielowej”.

Termin realizacji zadania: do dnia 10.12.2020r. Czyli do końca roku powinniśmy posiadać wszystkie niezbędne dokumenty wraz ze zgłoszeniem pozwolenia na budowę. Na początku 2021 roku wykonane zostaną prace budowlane.

Dużo osób pyta mnie o szczegółowe rozwiązania, więc przedstawiam ogólne założenia do projektu:
 • utwardzenie terenu w postaci powierzchni betonowej z przeszkodami betonowymi np. niecka typu „bowl” lub/i tor do jazdy w stylu „street” obejmujący przeszkody typu „quarter pipe”, „bank”, „piramida” i inne tego typu. Urządzenia należy dobrać tak, aby każdy użytkownik, niezależnie od preferowanej dyscypliny (rolki, deskorolka, hulajnoga, BMX), mógł korzystać ze obiektu. Elementy skateparku należy rozmieścić tak, aby zachować płynność jazdy;
 • odwodnienie toru;
 • małą architekturę (kosze na śmieci, ławki);
 • ciągi komunikacyjne (chodniki, dojścia do obiektu);
 • oświetlenie;
 • poidełko;
 • zieleń.

Inwestycja obejmuje teren działek lub części działek o nr 172/1, 174/1, 174/2, 175/1, 75/2, obręb P-88 jedn. ewid. Podgórze przy ul. Kąpielowej w Krakowie o powierzchni ok.: 2690m kw, zgodnie z załącznikiem graficznym. Dostałem zapewnienie z ZZM, że w drugiej połowie października teren pod skatepark zostanie uprzątnięty i przygotowany do realizacji. Proszę pamiętać, że na etapie konkretnego ustalania projektu będę konsultował rozwiązania z mieszkańcami, którzy zgłaszali do mnie chęć pracy nad tym zadaniem.

Skatepark przy Kąpielowej

 

Źródło: Michał Starobrat Radny Miasta Krakowa
Głos mieszkańców
Projekt

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Kossakówka i wiaduk
KOMUNIKAT ITMBWieczo
Oceń Ten Artykuł:
2 komentarze
 • R.Dz. / 22 listopada 2020

  Witam,
  trzymam kciuki za inwestycje, Dzieciaki z okolicznych ulic są zachwycone pomysłem. Moim zdaniem Skatepark powinien był być wybudowany w miejscu gdzie obecnie znajduje się miasteczko rowerowe, które nawiasem mówiąc nie służy temu do czego zostało stworzone. Jestem bardzo zainteresowany projektem i chętnie służę pomocą w konsultacjach całego przedsięwzięcia.

 • Jan Dąbrowski / 1 lipca 2022

  Kąpielowa 41 budowa skate parku czy prowokacja. Bez mała mamy połowę roku 2022 roku młodzież i dzieci rozpoczęły wakacje a budowa toru utknęła. Od dawna nie widziano tam żadnej ekipy budowlanej. Za tymczasowego ogrodzenia straszą hałdy nieuporządkowanej ziemi, porozrzucane krawężniki i resztki kostki brukowej Stoją tam też dwie koparki od kilku tygodni zastygłe w bezruchu. Jedynym dowodem na zainteresowanie inwestora obiektem są kamery prywatnego monitoringu oraz coraz częstsze wizyty ochroniarzy a już do kuriozum należy straszenie dzieciaków policją. Jest faktem że przez wspomniane ogrodzenie przechodzą dzieci i co w tym dziwnego sam tor gotowy do jazdy na budowie śladu żywej duszy a dzieciaki mają wakacje. Przypomina to prowokacje urzędników skierowaną wobec młodzieży. Pomyśleć to wszystko za nasze bo publiczne pieniądze. Brawo Gmina Kraków tak właśnie buduje się zaufanie do samorządu i władz lokalnych.

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.