Strona głównaAktualnościŁysa Góra – sprawa w toku?

Łysa Góra – sprawa w toku?

Łysa Góra rozjechana/ fot. D. Kościelny

Pamiętacie Państwo zapewne sprawę dewastacji jaru na Łysej Górze, który został zasypany odpadami. Zniszczono drzewa i naturalne środowisko. Po zgłoszeniu tego faktu przez mieszkańców do UMK, w wyniku rozpatrzenia sprawy przez Urząd Prezydent prof. Jacek Majchrowski wydał decyzję obligującą właściciela terenu do uprzątnięcia odpadów i przywrócenia stanu pierwotnego. Winny dewastacji odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które skierowało sprawę do ponownego rozpatrzenia w I Instancji.

Apeluję do nowej Rady Dzielnicy X, wszystkich radnych dzielnicowych i miejskich o zajęcie się tą sprawą. Niszczona jest na naszych oczach przyroda i środowisko, wkrótce nie będzie czego ratować… Załączam pismo, które wczoraj otrzymałem z UMK. Wkrótce nie będzie czego ratować… Załączam pismo, które wczoraj otrzymałem z UMK

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
20 grudnia darmowa k
Tak pojadą autobusy

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
1KOMENTARZ
  • mieszkam w Swoszowicach / 21 grudnia 2018

    Czy jako mieszkańcy możemy coś w tej sprawie zrobić?

ZOSTAW KOMENTARZ