Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówHarmonogram pracy przedszkoli w wakacje

Harmonogram pracy przedszkoli w wakacje

Samorządowe przedszkola, jako placówki nieferyjne, funkcjonują przez cały rok. Wyjątkiem są przerwy, które przypadają podczas wakacji, gdy w placówkach wykonywane są remonty. Można już sprawdzić harmonogram dostępności miejskich przedszkoli w lipcu i sierpniu 2020 r.

Co roku w lutym miasto ogłasza harmonogram pracy samorządowych przedszkoli w lipcu i sierpniu. W tym roku dwumiesięczną przerwę zaplanowało 20 miejskich przedszkoli – w tym czasie będą się tam odbywać większe remonty, m.in. pionów kuchennych, instalacji, sanitariatów, a także prace termomodernizacyjne.

Pozostałe samorządowe przedszkola będą w wakacje otwarte na zmianę – w lipcu przerwę będzie miało 55 placówek, a w sierpniu – 57. Harmonogram pracy przedszkoli w poszczególnych dzielnicach został ustalony tak, aby w okolicy nieczynnego przedszkola znajdowały się inne placówki mogące pełnić w tym czasie usługi przedszkolne.

Zgodnie z art. 130 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe, o przyjęciu dziecka do przedszkola w roku szkolnym decyduje dyrektor przedszkola. W sprawie uczęszczania dziecka do przedszkola w okresie wakacji rodzice powinni kontaktować się z dyrektorami przedszkoli, zgodnie z zamieszczonym harmonogramem.

Zobacz:

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. pixabay.com

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Zdecyduj, gdzie pows
Weź udział w konsu
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ