Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówNajstarsze Krakowskie Karty Miejskie zostaną wycofane

Najstarsze Krakowskie Karty Miejskie zostaną wycofane

Za dwa miesiące – 31 marca, zgodnie z decyzją Zarządu Transportu Publicznego, najstarsze plastikowe karty Krakowskiej Karty Miejskiej wydawane przed 2013 rokiem stracą ważność. Po tym terminie karty zostaną zablokowane i nie będzie już można zapisywać na nich kolejnych biletów okresowych.

Co ważne, bilety okresowe zapisane na tych kartach nadal będą ważne do daty, do której zostały wykupione. Wymiana kart nie dotyczy posiadaczy plastikowych kart Karty Krakowskiej, Krakowskiej Karty Rodzinnej, Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej oraz Elektronicznych Legitymacji Studenckich.

Każda osoba, która posiada starą kartę KKM będzie mogła bezpłatnie wymienić ją na nową w każdym z siedmiu Punktów Sprzedaży Biletów Okresowych (adresy i godziny otwarcia są dostępne na stronie internetowej mpk.krakow.pl).

Można to zrobić w dowolnym terminie, pamiętając tylko o tym, aby do PSB przyjść z aktualnym zdjęciem legitymacyjnym. Z wymianą karty nie trzeba czekać na koniec ważności biletu okresowego – w PSB zostanie on bowiem przepisany na nową kartę.

Dla użytkowników kart KKM została przygotowana specjalna wyszukiwarka, która umożliwi potwierdzenie, czy posiadana przez nich karta zostanie zablokowana po 31 marca 2020 roku. Aby z niej skorzystać wystarczy wejść na stronę mpk.krakow.pl i w wyznaczonym polu wpisać numer karty wytłoczony w jej prawym dolnym rogu. System sprawdzi kartę i poinformuje o konieczności jej wymiany lub potwierdzi, że taka wymiana nie jest potrzebna (instrukcja korzystania z wyszukiwarki jest dostępna na stronie  krakow.pl ztp.krakow.pl oraz  mpk.krakow.pl).

Wyjaśnienia dotyczące wymiany kart będzie można także uzyskać pod numerem infolinii: 12 19 150.

 

Zgodnie z postanowieniem Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie po 31 marca 2020 roku ważność stracą karty o poniższych wzorach:

  1. Karty plastikowe KKM bez umieszczonego na nich zdjęcia, wymagające posiadania dodatkowej legitymacji ze zdjęciem (dotyczy także innych wzorów KKM bez zdjęcia):
    KKM Stara wersja
     
  2. Karty plastikowe KKM z umieszczonym zdjęciem, numerem ID oraz numerem PESEL posiadacza (dotyczy także innych wzorów KKM z numerem PESEL):
    KKM Stara wersja pesel 1

Źródło: Magiczny Kraków
fot. MPK SA w Krakowie

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Korekty rozkładów
Zdecyduj, gdzie pows
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ