Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówNie skanuj kodów QR umieszczonych na parkomatach

Nie skanuj kodów QR umieszczonych na parkomatach

Nie skanuj kodów QR umieszczonych na parkomatach

Na niektórych krakowskich parkomatach pojawiły się naklejki zachęcające do płatności za parkowanie z wykorzystaniem kodów QR. Jest to oszustwo, które objęte zostało już policyjnym dochodzeniem.

Pracownicy Zarządu Dróg Miasta Krakowa usuną naklejki, po zabezpieczeniu śladów przez policję. Do tego czasu prosimy o ich pozostawienie na urządzeniach i zgłoszenie pod numerem: 12 616 71 77 lub 12 616 75 55.

Parkując w Obszarze Płatnego Parkowania należy uiścić opłatę, poprzez:

  • zakup biletu w parkomacie
    • przy użyciu monet o nominałach 1 zł, 2 zł i 5 zł (urządzenia nie wydają reszty)
    • kartami zbliżeniowymi typu PayPass, PayWave w następujących sektorach: A2, A4, A6, A13, A20, B5, B10, B12, B30, C15 – we wszystkich parkomatach, A3, C7, C8, C9, C16, C21, C22 – w wybranych urządzeniach.

W parkomatach wyposażonych w klawiaturę numeryczną lub panel dotykowy wymagane jest wpisanie prawidłowego numeru rejestracyjnego zaparkowanego samochodu.

  • zakup biletu za pomocą aplikacji na telefonie komórkowym

Za pomocą aplikacji na telefonie można zakupić bilet, umożliwiają to: skycash, anypark.pl, mobilet, mpay, electronicparking, cityparkapp, flowbird, mka.malopolska.

Osoba posiadająca zagraniczny numer telefonu może uiścić opłatę za postój pojazdu w OPP korzystając z następujących aplikacji: mobilet, electronicparking, mpay, cityparkapp, anypark.

Źródło: KrakówPL
Fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

Sprawdź projekty, n
Prezydent wystąpił
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.