Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówNiższe podatki dla klubów sportowych

Niższe podatki dla klubów sportowych

Magiczny Kraków

Po dość burzliwej dyskusji radni z Komisji Sportu i Kultury Fizycznej przegłosowali poprawkę w projekcie uchwały w sprawie zmian w stawkach podatku od nieruchomości. Były to poprawki zgłoszone przez radnego Józefa Jałochę, które później na sesji zgłoszone zostały jako autopoprawka do projektu uchwały komisji. Uchwała ta została podjęta na sesji.

Przypomnijmy, że chodzi o projekt uchwały, który zmienia stawki podatku do nieruchomości dla klubów sportowych. Podatek ten podniesiony został znacznie od stycznia poprzez zmiany w ustawie o podatkach. Poprawki radnego Jałochy zakładają, że teraz kluby sportowe zapłacą 1 grosz od metra kwadratowego powierzchni użytkowej oraz 10 groszy za metr kw. nieruchomości znajdujących się na terenie klubu. Do budżetu miasta z tego tytułu wpłynie ok. 16 tys. zł (przy stawkach obowiązujących do tej pory zakładany przychód do kasy miasta to 966 tys. zł). Niektórzy z radnych byli przeciwny obniżaniu stawek do aż tak niskiego poziomu.

Źródło: Magiczny Kraków
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Krakus na turnieju D
Witold Wesołowski -
Oceń Ten Artykuł:
1KOMENTARZ
  • Zima / 7 maja 2016

    A tutaj śmiech na sali – po co orlik jak na krakusie baba głupia siedzi, klucza pilnuje i nie otworzy w niedziele żeby z dzieciakami pograć. Z moich podatków orlik postawiony, baba wypłatę bierze, ale nie otworzy!!!!!

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.