Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówNowe przedszkole na Klinach tryska energią

Nowe przedszkole na Klinach tryska energią

Nowe przedszkole na Klinach

Samorządowe Przedszkole nr 41 na ul. Babińskiego 1 ma już za sobą pierwsze tygodnie działalności. 1 lutego prawie setka dzieci rozpoczęła w nim zajęcia. Nabór przeprowadzono już w zimie, żeby świeżo wykończone pomieszczenia w nowym budynku nie stały puste aż do września. Obecnie w przedszkolu uczą się cztery oddziały maluchów, ale placówka jest gotowa, by z początkiem nowego roku szkolnego uruchomić kolejne oddziały – nawet cztery, czyli o dwa więcej, niż docelowo planowano. 25 kwietnia przedszkole zostało oficjalnie otwarte. W uroczystości wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

– Cieszę się, że przedszkole już działa i że udało się je tak szybko wybudować. To bardzo przyjemne, funkcjonalne, nowoczesne  miejsce. Myślę, że dzieci czują się tu komfortowo, a rodzice są spokojni o swoje pociechy – powiedział prezydent.

– Budynek przedszkola nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz robi duże wrażenie. Mamy przestronne, kolorowe pomieszczenia, w tym salę gimnastyczną i stołówkę. Każdy, kto do nas przychodzi, podkreśla, że pachnie tu nowością – mówi dyrektor nowej placówki Małgorzata Opryszek.

Najmłodsi krakowianie, którzy zdążyli już przetestować sale i wyposażenie, wystawiają placówce wysokie oceny. – Dzieci bardzo chętnie przychodzą do przedszkola. Zainteresowanie na etapie rekrutacji było ogromne, w ciągu kilku dni zebraliśmy ponad sto zgłoszeń i przyjęliśmy 99 dzieci. To dowodzi, że przedszkole w tym miejscu było bardzo potrzebne – podkreśla dyrektor. Właśnie intensywna rozbudowa osiedli mieszkaniowych i związane z tym zwiększone zapotrzebowanie na miejsca edukacji przedszkolnej sprawiły, że Miasto zdecydowało się otworzyć nową placówkę na Klinach. Uzupełniono dzięki temu sieć przedszkolną w tej części Krakowa.

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

Przedszkole Samorządowe nr 41

– Działamy prężnie od samego początku, nauczyciele prowadzą koła zainteresowań, m.in. Koło Małego Odkrywcy, koło plastyczne, zespół muzyczny. Bierzemy udział w konkursach, sami organizujemy różne zawody i warsztaty, a także zajęcia otwarte dla rodziców. W ofercie mamy też język angielski, gimnastykę korekcyjną i taniec – wymienia dyrektor.

– Rodzice naszych dzieci od samego początku bardzo się angażują. Mają wiele pomysłów, które wprowadzamy w życie. Na przykład przygotowujemy projekt ogrodu i stronę internetową, będziemy też artystycznie malować ściany na stołówce i ogradzać plac zabaw – zaznacza.

Źródło: Magiczny Kraków
fot. Bogusław Świerzowski
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Remis Juniorów Mło
Oddaj książkę, st
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.