Strona głównaAktualnościInstytucjeParafia Opatrzności BożejSukces redakcji „Echa Naszej Swoszowickiej Parafii”

Sukces redakcji „Echa Naszej Swoszowickiej Parafii”

Echo naszej swoszowickiej Parafii

Redaktorzy „Echa Naszej Swoszowickiej Parafii” zajęli III miejsce  w Archidiecezjalnym Konkursie Gazetek Parafialnych im. ks. prałata Tadeusza Juchasa. Finałowe spotkanie miało miejsce w sobotę 14 maja w sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu.

Była to II edycja Archidiecezjalnego Konkursu Gazetek Parafialnych, nad którym patronat objął metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, a głównym organizatorem była redakcja „Gościa Krakowskiego” wraz z sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej. Konkurencja była poważna, ze względu na fakt, że wiele Parafii wydaje swoje gazetki bardzo profesjonalnie, co podkreślił Miłosz Kluba, kierownik „Gościa Krakowskiego”. 

Pierwsze miejsce zajął zespół redakcyjny wydający „Głos Świętojański” z parafii św. Jana Chrzciciela z Krakowa, drugie miejsce przypadło zespołowi z gazetki „Od Serca” z parafii NSPJ w Sułkowicach. Trzecie miejsce trafiło w ręce redaktorów  „Echa Naszej Swoszowickiej Parafii”, które ukazuje się od 1998 roku. Dla parafian, mieszkańców Swoszowic „Echo…” jest źródłem wiadomości o charakterze informacyjnym z rejonu naszej parafii. Zawiera zarówno artykuły religijne, historyczne jak i dotyczące różnych problemów społecznych. Znakomite są galerie zdjęć z bieżących wydarzeń o charakterze religijnym.

Szersza relacja z wydarzenia znajduje się w Gościu Niedzielnym.

Szczerze i z całego serca zespół redakcyjny SPI gratuluje tak zaszczytnego wyróżnienia, jakim było zajęcie miejsca na podium i wyrażamy nadzieję, że będzie to doping dla redaktorów „Echa…” do dalszej pracy na tak wysokim poziomie jak dotychczas. Gratulujemy również ks. Proboszczowi znakomitego zespołu redakcyjnego, którego jest redaktorem naczelnym i życzymy dalszych sukcesów!

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ