Strona głównaAktualnościNowe Centrum Aktywności Seniorów w Swoszowicach otwarte

Nowe Centrum Aktywności Seniorów w Swoszowicach otwarte

05 kwietnia br., w budynku przy ul. Myślenickiej 133 zostało uroczyście otwarte, z udziałem przedstawicieli UMK, władz lokalnych, mediów i seniorów, nowe Centrum Aktywności Seniorów Swoszowice CORNER. Spotkania integracyjne, kurs języka angielskiego oraz kurs zaznajamiący z nowymi technologiami i bezpiecznym poruszaniem się po nich, zajęcia plastyczne to przykładowe propozycje, jakie ma dla mieszkańców Krakowa w wieku +60.

Jest to już 50 Centrum Aktywności Seniora (w skrócie CAS) w Krakowie. Projekt realizowany jest od kilku lat dzięki funduszom miejskim. Dzięki niemu starsze pokolenie mieszkańców naszego miasta może spędzić czas na różnego rodzaju aktywnościach, korzystając z bezpłatnych zajęć artystycznych, edukacyjnych oraz ruchowych. Wszystko zależy od potrzeb i inwencji samych użytkowników.

Organizatorem CASu w Swoszowicach jest Fundacja Rodzina Plus, która wygrała miejski konkurs na realizację tego zadania, we współpracy z Myślnik Kreatywna Edukacja.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa w wieku powyżej 60 lat, do korzystania z zajęć. Szczegółowe i aktualne harmonogramy dostępne są na stronie CAS Swoszowice Corner. Lokal położony jest w Swoszowice Centrum, przy Lewiatanie, gdzie łatwo dojechać autem lub autobusem, przy parkingu, bez barier architektonicznych. Seniorzy mają do dyspozycji m.in. stoły, projektor, zaplecze kuchenne, wypożyczalnię książek.

Otwarcie Centrum Akt
Forty „Borek” i
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.