Aktywna zima w Krakowie

zima w Krakowie - miejsca aktuwnego spędzania czasu

W mieście zrobiło się biało – to idealny moment na sportową aktywność w zimowej scenerii. Czas na sanki, biegówki i łyżwy. Sprawdź, gdzie nacieszysz się zimą w Krakowie!

Gdzie na sanki?

Prezentujemy mapę górek saneczkowych w Krakowie, przygotowaną przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

Na mapie znajdują się lokalizacje górek saneczkowych. Każdy mieszkaniec z łatwością sprawdzi, gdzie w jego okolicy można zjechać „z górki na pazurki”. Mapa z lokalizacjami jest na bieżąco aktualizowana.

 

Dla tych, co wolą biegówki

W ostatnich dniach pojawiło się tyle śniegu, że we wtorek Zarząd Zieleni Miejskiej wytyczył na krakowskich Błoniach trasy dla narciarstwa biegowego. Ślad robiony jest specjalną wyciskarką, która ubija śnieg i wyciska w nim wąskie i głębokie na kilka centymetrów tory. Wszystkich amatorów biegówek zachęcamy do korzystania z tego szlaku.

 

A gdzie pojeździmy na łyżwach?

  • przy TAURON Arenie Kraków

Zewnętrzne lodowisko, które powstało przy TAURON Arenie Kraków od strony parku Lotników Polskich działa codziennie od godz. 9.00 do 21.00.

Dzięki współpracy z ZIS, od 1 grudnia do 27 stycznia, dzieci i młodzież szkolna z Krakowa, w wybranych godzinach, mogą skorzystać z lodowiska bezpłatnie. Akcja obowiązuje w dni powszednie (w godz. 9.00-16.00). Wstęp jest możliwy za okazaniem legitymacji szkolnej. Z akcji mogą również skorzystać przedszkolaki – pod okiem rodziców. Pozostałe zainteresowane osoby, w tym samym czasie, mogą kupić bilet na lodowisko. Więcej informacji tutaj.

  • przy NCK-u

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza wszystkich łyżwiarzy na lodowisko o powierzchni 800 m2. Możecie już ostrzyć łyżwy i przypominać sobie podstawowe figury – piruety, skoki i atrakcyjne wywrotki. Godziny otwarcia: 

  • poniedziałek-piątek, godz. 13.00-20.30
  • weekendy, ferie zimowe, dni wolne od pracy, godz. 9.00-20.30

Szczegóły są dostępne tutaj.

Źródło: KrakówPL
Fot. pexels.com

Będzie plan dla obs
MPO zbiera bożonaro
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ