Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówOtwarcie nowej szkoły na Klinach coraz bliżej

Otwarcie nowej szkoły na Klinach coraz bliżej

szkoła na Klinach

Dzielnica X Swoszowice i należące do niej osiedle Kliny, to jedna z najprężniej rozwijających się części Krakowa. Szybki wzrost liczby mieszkańców spowodował, że w tej części miasta nastąpiła konieczność rozbudowy infrastruktury oświatowej. Dlatego w 2017 roku podjęto decyzję o budowie nowego obiektu szkolnego.

W listopadzie 2018 roku, umowę na budowę szkoły z ramienia miasta podpisało Miejskie Centrum Obsługi Oświaty z przedsiębiorstwem budowlanym DOMBUD SA z Katowic. W lipcu 2019 roku rozpoczęły się roboty budowlane. Pomimo pandemii realizowane były nieprzerwanie, zgodnie z harmonogramem prac.

We wrześniu 2019 roku podpisany został akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę szkoły. W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Beata Tracka-Samborska, dyrektor Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie, Maciej Nazimek przewodniczący Rady Dzielnicy X oraz Paweł Chalecki, wiceprezes Dombud SA Katowice.

W ramach inwestycji powstały 24 sale lekcyjne, w tym cztery pracownie: fizyczna, biologiczna, chemiczna i informatyczna. W budynku znalazły się także świetlica, biblioteka z czytelnią, sala gimnastyczna, sala treningowa oraz jadalnia. Ta infrastruktura zapewni komfortowe i bezpieczne warunki nauki dla około 600 uczniów. Na terenie przyszkolnym znalazło się również boisko sportowe, o wymiarach 20 m x 40 m, oraz drogi dojazdowe, parkingi i wiaty rowerowe.

Realizacja inwestycji przebiegała w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Miasto przeznaczyło na to zadanie kwotę ok. 44 mln zł i jest to największa, jak do tej pory, inwestycja oświatowa Krakowa. Budowa była w większości finansowana ze środków Gminy Miejskiej Kraków, natomiast blisko 9 mln zł pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – COVID 19.

Dyrektorem nowej Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. Bartla 29 został Piotr Zaraska.

Oficjalne otwarcie szkoły, połączone z rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022, nastąpi w środę, 1 września. Weźmie w nim udział m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Źródło: KrakówPL

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Bezpłatne szkolenia
Awaria biletomatów
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ