Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówWkrótce ruszą zapisy do przedszkoli samorządowych

Wkrótce ruszą zapisy do przedszkoli samorządowych

02 marca rozpocznie się rekrutacja do krakowskich samorządowych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021. Jeszcze do piątku, 28 lutego placówki te przyjmują od rodziców przedszkolaków deklaracje o chęci kontynuowania wychowania przedszkolnego w tym samym miejscu.

W Krakowie od 2 do 31 marca rodzice będą mogli składać wnioski o przyjęcie swoich pociech do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w samorządowych szkołach podstawowych.

Przypominamy, że w marcowej rekrutacji biorą udział wyłącznie dzieci zapisywane do przedszkola lub oddziału przedszkolnego po raz pierwszy. Nie uczestniczą w niej maluchy kontynuujące wychowanie przedszkolne w tym samym miejscu – ich rodzice składają jedynie deklarację potwierdzającą wolę, by dziecko nadal chodziło na zajęcia w dotychczasowej placówce. Deklaracje te są przyjmowane od 24 do 28 lutego.

Tak jak w poprzednim roku zapisy odbędą się za pomocą elektronicznego serwisu rekrutacyjnego Formico.

Terminarz rekrutacji na rok szkolny 2020/2021:

  • 2–31 marca – składanie przez rodziców wniosków o przyjęcie do przedszkola / oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym (do 1 kwietnia komisje rekrutacyjne weryfikują wnioski);
  • 24 kwietnia – podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjne list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;
  • 27 kwietnia – 8 maja – potwierdzanie przez rodziców kandydatów woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia; brak potwierdzenia w tym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca;
  • 11 maja – ogłoszenie przez komisje rekrutacyjne list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych (od tej daty rodzice mogą składać wnioski do komisji rekrutacyjnej o uzasadnienie odmowy przyjęcia, a następnie odwołania od rozstrzygnięcia komisji do dyrektora przedszkola/szkoły).

Kryteria naboru do krakowskich przedszkoli samorządowych określa art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.) oraz uchwała nr LXVI/1650/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 15 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych przedszkoli na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów (ze zm.). Szczegóły na bip.krakow.pl.

Wykaz krakowskich przedszkoli samorządowych oraz szkół podstawowych prowadzących oddziały przedszkolne – z podziałem na dzielnice znajduje się na stronie internetowej naszeszkoly.krakow.pl.

Źródło: Magiczny Kraków
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Ul. Myślenicka będ
4 marca Dzień Otwar
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ