Strona głównaAktualnościInstytucjeMagiczny KrakówWyczynowe rowery dla młodych kolarzy z WLKS Krakus Swoszowice

Wyczynowe rowery dla młodych kolarzy z WLKS Krakus Swoszowice

25 stycznia dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal w imieniu prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego przekazał sekcji kolarskiej WLKS Krakus Swoszowice dwa wyczynowe rowery. W spotkaniu wziął udział najsłynniejszy z wychowanków klubu – Rafał Majka, który 5 dni przerwy pomiędzy zgrupowaniami swojej nowej drużyny UAE Team Emirates wykorzystał na wizytę w rodzinnych stronach.

W otwartej w kwietniu 2019 roku nowej siedzibie Krakusa rowery odebrali: Zbigniew Klęk – trener sekcji kolarskiej i odkrywca talentu Rafała Majki, Jacek Koziarowski – prezes klubu i Wiktor Bugaj – jeden z młodych następców brązowego medalisty olimpijskiego z Rio de Janeiro.

Poza wsparciem sprzętowym, które w czasach przed pandemią prezydent Jacek Majchrowski przekazywał zawsze osobiście podczas tradycyjnych podsumowań sezonu kolarskiego, miasto inwestuje również w bazę WLKS Krakus Swoszowice. W ostatnich latach, oprócz wspomnianego nowego budynku klubowego wraz z miasteczkiem komunikacyjnym dla rowerzystów, w sierpniu 2014 roku zostało oddane do użytku oświetlone treningowe boisko piłkarskie ze sztuczną trawą.

 

Sam ambasador prowadzonej przez ZIS kampanii „Połączmy się na sport(n)owo” zajrzał do macierzystego klubu, wykorzystując czas po pierwszym zgrupowaniu nowego zespołu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a tuż przed kolejnym, tym razem wysokogórskim zgrupowaniem na Teneryfie. Rafał Majka szykuje się do nowego sezonu, który rozpocznie w dniach 21-27 lutego startem UAE Tour. Następnie zobaczymy go w wyścigu Tirreno-Adriático, prawdopodobnie w Walońskiej Strzale, potem w klasyku Liège-Bastogne-Liège. Przed Tour de France wystartuje jeszcze w Critérium du Dauphiné, a z Francji uda się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Drugim wielki tourem w tegorocznym kalendarzu naszego znakomitego „górala” ma być Vuelta a España, a jesienią planuje jeszcze start w II Lombardia. Kolarz myśli także o wrześniowych mistrzostwach Europy w Trydencie.

Źródło: KrakówPL
fot. M. Chwajoł / ZIS

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Więcej kursów tram
Skorzystaj z geoport
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ