Strona głównaAktualnościŁysa Góra z szansą na ratunek?

Łysa Góra z szansą na ratunek?

Łysa Góra rozjechana / fot. B. Cichoń

Kilka dni temu, natychmiast po otrzymaniu informacji o transporcie ziemi i zasypywaniu jaru na Łysej Górze, skierowałem do Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa pismo (na elektroniczną skrzynkę podawczą) poniższej treści:

Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie legalności dewastacji obszaru tzw. Łysej Gory w Swoszowicach w rejonie ul. Starowiejskiej. Od kilku dni trwa tam zasypywanie gruzem i ziemią zwożoną ciężarówkami, naturalnego jaru odwadniającego teren w/w wzgórza. Dzisiaj kilka ciężarówek ziemi i gruzu zasypało nie tylko jar, ale również rosnące na jego zboczu drzewa. Teren ten w Planie Zagospodarowania Swoszowice Południe ma status „teren zieleni i rekreacji”, tymczasem zniszczenie środowiska jest moim zdaniem niedopuszczalne. W czasach, gdy walczący ze smogiem Kraków stara się szanować zieleń i drzewa, niszczone są ostatnie enklawy przyrody. Miejsce to było licznie odwiedzane przez mieszkańców Swoszowic i Krakowa z racji swojej niepowtarzalnej urody i pięknej zieleni. Służę zdjęciami – proszę o podanie adresu e-mail to je Państwu prześlę. Szczegóły i zdjęcia są również w grupie „Swoszowice – nasze miejsce na Ziemi” .

Dzisiaj drogą elektroniczną nadeszła odpowiedź, która daje nam nadzieję, że proceder dewastacji zostanie zatrzymany, a malownicze tereny Łysej Góry doprowadzone do stanu pierwotnego. Oczywiście będziemy monitorować stan spraw, gdyż nadal pozostaje do wyjaśnienia kilka szczegółów m.in. należy wyjaśnić kto i kiedy zdemontował znaki ograniczenia nośności (do 3,5 T) na ulicy Pytlasińskiego.

Pismo w sprawie dewastacji Łysej Góry

Pismo w sprawie dewastacji Łysej Góry

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
Oferta pracy - Dorad
Emocje jak u Hitchco

[email protected]

mgr inż. metalurg, absolwent AGH. Od 28 lat prywatny przedsiębiorca, współwłaściciel UNISON sp. z o.o. Związany od wielu pokoleń ze Swoszowicami, społecznik, założyciel i administrator grupy "Swoszowice nasze miejsce na ziemi" na FB. Interesuje się historią lotnictwa II Wojny Światowej, działa w Komitetach upamiętniających poległych lotników na terenie Polski.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.