Strona głównaAktualnościPODSUMOWANIE kolejnego tygodnia prac na Myślenickiej – 20 września 2019

PODSUMOWANIE kolejnego tygodnia prac na Myślenickiej – 20 września 2019

Fatum nad Myślenicką? / fot. EĆ

III etap (od ul. Szybisko do ul. Sawiczewskich) – na ukończeniu są już roboty związane z wykonywaniem chodników. Po ich zakończeniu wykonawca przystąpi do układania warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni. Wykonane zostanie również docelowe oznakowanie na tym etapie inwestycji.

Obecnie na IV odcinku roboty prowadzone są przez MPWiK, który w kwietniu 2020 r. planuje je zakończyć. Kontynuacja prac na tym etapie przez ZDMK uzależniona jest od zakończenia robót przez Gazownię, która w trakcie trwania inwestycji zgłosiła konieczność przebudowy gazociągu wraz z przyłączami na całym zakresie IV etapu (na odcinku od ul. Sawiczewskich do ul. Niewodniczańskiego). Uwzględnienie tych prac w harmonogramie wpłynie na końcowy termin realizacji inwestycji.

Powyższe informacje publikowane są również na stronie internetowej: www.zdmk.krakow.pl w zakładkach: Rozbudowa ul. Myślenickiej -> Bieżące informacje o postępach prac, a także: „Dziennik Budowy”.

Źródło: ZDMK
fot. SPI

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:
VI Międzynarodowe S
Budżet obywatelski:

[email protected]

Redaktor Naczelny i Wydawca Swoszowickego Portalu Informacyjnego, Dziennikarz, Specjalista ds. komunikacji w Sweco Engineering oraz mama rocznej, energicznej dziewczynki. Jest absolwentką Wydziału Filologi Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie (spec. Komunikacja społeczna) oraz Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera (kier. Marketing w sieci). Przez blisko 10 lat współpracowała prasą lokalną m.in. z krakowskim miesięcznikiem "Wiadomości". Jednocześnie, jako freelancer, tworzyła treści na strony internetowe dla przedsiębiorców, obsługiwała ich strony internetowe oraz profile w sieciach społecznościowych. Obecnie od 3 lat prowadzi SPI oraz pracuje na etat w jednej z największych w Polsce i w Europie firm inżynieryjno-projektowych. Fascynują ją odmienne kultury, odkrywanie nowych smaków oraz fotografia.

Oceń Ten Artykuł:
2 komentarze
 • KRZYSZTOF WOŹNIAK / 25 września 2019

  To jest kpina ,ta cała firma co podjęła się remontu tych ulic to jedna porażka,pięciu ludzi nic nie robi przez try czwarte dniówki.koparki pracują kiedy mają na co załadować a praktycznie jeden samochód na godzinę a reszta stoją i nic nie robią,w takim tępię to ta droga czyli myślenicka to za pięć lat nie będzie gotowa ,my podatnicy płacimy na nierobów i dziwne projekty które są dla kolesi z magistratu.,tym powinna się zająć prokuratura.

  • Reader / 9 października 2019

   Podobnie jest z ul. Krzyżańskiego. Spokojnie mogliby już dawno oddać do użytkowania (a poboczne prace wykonywać na spokojnie). Obecnie wygląda to tak, że wykonano częściowo nawierzchnię na skrzyżowaniu z Niewodniczańskiego, ale przystanku (??) już nie wykonali – jest dziura zasypana ziemią.
   Podobnie ze skrzyżowaniem z ul. Grzepskiego. IMGO urzędnicy miejscy powinni odpowiadać przed prokuraturą za tak nieudolne prowadzenie projektu. Zasłanianie się jakimiś zmianami to tłumaczenia się na poziomie dzieci z piaskownicy. Wiadomo, że instalacje mogą być w różnym stanie, ktoś się może rozchorować czy maszyna zepsuć – nic nie idzie zawsze gładko.

   PS Remont Krzyżańskiego przesunięto na koniec listopada br. A miał trwać do końca wakacji! Rewelacja po prostu. Mieszkańcy Wróblowic dziękuję ekipie p. Majchrowskiego za profesjonalne podejście do tematu.

ZOSTAW KOMENTARZ